ZALOGUJ SIĘ

Potwierdzenie przelewu- jak przetłumaczyć

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Według słownika Diki będzie to "bank transfer confirmation", ale w internecie znalazłam także inne określenia, które nie wiem co dokładnie oznaczają, a nie ma ich w Diki: transfer receipt, wire receipt, wire transfer receipt. Czy wszystkie oznaczają to samo?
Chodzi o potwierdzenie wykonania przelewu, które można pobrać ze strony banku w formie pliku PDF.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

W moim banku nazywa się to "Payment Logs", po kliknięciu w zakładkę wyświetla się "Payment Details"
Tyle, że to się wyświetla na ekranie i można co najwyżej wydrukować (choćby i do pdf-u). Akurat ten bank nie umożliwia pobierania potwierdzeń pojedynczych transakcji w formacie pdf, tylko miesięczne zestawienia (Statement) można pobrać jako pdf-y.
Wydaje mi się, że podane przez Ciebie określenia są OK.
darkobo
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mniszka - wszystkie podane przez Ciebie terminy są synonimami.
Payment details właściwie też.
Statement także dobry termin.
Payment logs wygląda nieco dziwnie. Nie spotkałem takiej formuły.
abmmichal
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A nie można powiedzieć po prostu „payment confirmation” ?
D
daniello91
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
pkomarek1 - "Payment confirmation" jest bardziej ogólne - dosłownie "potwierdzenie płatności/zapłaty". A płatność może być zrealizowana tak bezgotówkowo (przelewem), jak gotówką. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie nie nie :)
W UK mówi się 'proof of payment' i nawet nie próbować uzywać żadnych payment logs czy wire receipt, bo przyniesie to jedynie zamieszanie :)
Podobna zasada przy potwierdzaniu adresu zamieszkania - proof of residence/proof of address

Statement - to słowo zwykle odnosi się wyciągu bankowego lub podsumowania płatności (np. firma przesyła statement, abyśmy widzieli ile i za co zapłaciliśmy w danym okresie)
C
Cezarito
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki