ZALOGUJ SIĘ

Nauka nowych słówek - sugestia

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Uczę się już od dłuższego czasu angielskiego na etutor.pl i wciąż zapominam o przedrostkach kiedy buduję zdania.
Sugeruję, żeby wszystkie rzeczowniki, które dodajemy do powtórek już od początku trzeba było wpisywać z przedrostkami.
np. a stamp, a bottle, a toast
zamiast stamp, bottle, toast.
Zdecydowanie ułatwiło by to oswojenie się z obecnością przedrostków w j. angielskim i pomogło by wyrobić nawyk używania ich budując zdania.
phasola

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zauważ, że w zdaniu możesz użyć rzeczownika z przedrostkiem "a/an" gdy mówisz o danym rzeczowniku po raz pierwszy lub też "the", gdy mówisz po raz kolejny. Istnieją zasady (bardzo proste) używania a/an, stąd nie jest konieczne uczenie się ich na pamięć w odniesieniu do konkretnego rzeczownika.
?
Gość
phasola - nie chodzi mi o uczenie się przedrostków na pamięć w odniesieniu do konkretnego rzeczownika, tylko o oswojenie się z faktem, że w j. angielskim używa się przedrostków.

Zauważyłem, że w pewnej szkole językowej stosują taką praktykę i spodobał mi się ten pomysł.

Niby uczyłem się zasad gramatycznych, ale kiedy z kimś rozmawiam to nie zastanawiam się nad tym jak poprawnie gramatyczne zbudować zdanie tylko po prostu mówię. Od urodzenia mówię po polsku wiec nie mam w nawyku używać przedrostków.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
phasola - wyjaśnię na prostym przykładzie.
Uczę się słów: girl, apple.
potem intuicyjnie buduję krótkie zdanie.
Girl want apple.

Mogłem uczyć się tych słów z przedrostkami żeby nabyć nawyk ich używania.
a girl, an apple.
wtedy intuicyjnie zbuduję zdanie poprawne gramatyczne:
The girl want an apple.

Chodzi o podświadome wyrobienie nawyku stosowania przedrostków, a nie świadome pamiętanie, żeby ich używać.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
piotr.grela - phasola - skoncentruj sie na nauce slowek, zwrotow - czytaj, sluchaj i ogladaj po angielsku to co Ciebie interesuje. Gramatyki tez troche liznij ale uczenie sie samej gramatyki skutecznie odstrecza od nauki jezyka nauki angielskiego.
Jezeli cos Ci z gramatyki nie idzie, to sa miliony filmikow na youtubie.
Ja mialem problem z zalapaniem roznicy pomiedzy "get used to doing sth" i "be used to doing something". 3 tygodnie codziennie ogladalem rozne wideo lekcje na youtube i robilem te same cwiczenia na Etutorze az zalapalem o co chodzi.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uczenie sie rzeczownikow z przedimkami nieokreslonymi to by bylo zasmiecanie naszej pamieci, to nie np. jezyk niemiecki, gdzie musimy je znac aby znac ich rodzaj do prawidlowej odmiany przedimka.
Poza tym w wymowie przedimek nieokreslony "a" jest wymawiany jak bardzo slabo jako "ə"(schwa) bardzo niewyrazny dzwiek.
Czyli gdy mowimy - "a car" to tego "a" w ogole nie slyszymy lub slabo slyszymy. W jezyku niemieckim
musimy wyraznie powiedziec: "das auto".

Im dluzej obcujemy z jezykiem angielskim poprzez czytanie, sluchanie, ogladanie czy mowienie, to automatycznie i praktycznie uczymy sie gramatyki np. kiedy uzywac przedimka nieokreslonego, kiedy okreslonego "the" a kiedy wcale.
Moim zdaniem, czesciej zamiast przedimka nieokreslonego a / an, wstawia sie przedimek okreslony the, wskazujacy np. (this stamp, that cat), liczebnik np. "one toast" lub zaimek dzierzawczy np. "my bottle of vodka" lub wcale sie go nie stosuje np. dinner, democracy, Poland etc.
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.