ZALOGUJ SIĘ

There are nine planets in our solar system

13 lat temu
Planet jest 8. Proszę sprawdzić ;P
A
annade86

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

ale kiedyś uznawano że 9, do 24 sierpnia 2006 roku Pluton uznawany był za 9 planetę, może to zdanie napisano wcześniej
K
KazimieraB
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
paulina2701 - Aktualizacja chyba by nie zaszkodziła, a niektórych nawet by z błędu mogła wyprowadzić ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgłaszane było przeze mnie kilkukrotnie...widać bardzo lubią Plutonka :D
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"well-build" na "well-built" w poleceniu ćwiczenia też nie chcą poprawić mimo mojego zgłoszenia :/
paulina2701

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

przecież to kwestia umowna, tak samo się człowiek umawia, co jest jeziorem, a co morzem
kiedyś uznawano, że city to miasto z katedrą, takie bez katedry to town, dziś już niekoniecznie
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jako ciekawostkę też dodam że wioska z kościołem to village, a wioska bez kościoła to hamlet.
G
Gentleman
efogt - Rzeczywiście:) Do tej pory "Hamlet" kojarzył mi się jedynie z Szekspirem...Dzięki:)+ - 13 lat temu
quantum137 - hmmmm fajnie tylko jak to ma się do pytania bo nie widzę związku...lol - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wikipedia w j. angielskim podaje:

Pluto (39 AU average), and dwarf planets, is the largest known object in the Kuiper belt. When I Discovered in 1930, it was Considered to be the ninth planet, this changed in 2006 with the ADOPTION of a formal definition of planets. Pluto has a Relatively eccentric orbit inclined 17 degrees to the Ecliptic plane and ranging from 29.7 AU from the Sun at perihelion (within the orbit of Neptune) to 49.5 AU at aphelion.

Czyli Pluton jest ...planetą karłowatą, a dziewiąta był od 1930 do 2006 roku.Kiedy to przyjeto definicje pojęcia <PLANETA>
TLK
quantum137 - Tak, jest to problem obecnie, gdyż należałoby zaliczyć z Plutonem dziesiątki innych obiektów i mielibyśmy w najbliższej dekadzie co chwilę zmiany w ilości...tak jak w ilości księżyców kilku planet. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki