ZALOGUJ SIĘ

Ilość słownictwa znajdującego się w danym momencie w kursie

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Wytyczne Rady Europy nie podają liczby słówek przewidywanych na każdym poziomie znajomości języka od A1 do C2 i są robione różne szacunki (np. 1000-2000-3000-4000-6000-8000). Domyślam się, że "kanoniczny" kurs eTutora opiera się w tym punkcie na jakichś założeniach, ale użyta technika swobodnego dodawania słówek z zewnątrz (np. genialny pomysł z Diki) powoduje, że tych słówek przerabiamy tak naprawdę więcej. Znacznie więcej!

I w tym miejscu docieram do sedna sprawy. Otóż ciekawi mnie, czy programiści eTutora nie byliby w stanie zaprogramować funkcji wyliczania angielskich słówek z bazy znajdującej się w powtórkach. Zapewne jest to oparte na jakimś systemie bazodanowym, zatem wyekstrahowanie pól z angielskimi słówkami i frazami byłoby niekłopotliwe, a pozostałoby tylko oczyszczenie z duplikatów i posortowanie. Naturalnie pozostaje kwestia form fleksyjnych, ale można przyjąć, że powiększałaby ona wynik zapewne nie więcej niż o 1/4. W dowolnej chwili użytkownik wiedziałby z grubsza, z jakim zasobem słówek się zmaga, jakie tortury sobie zadał.

Wrzucam ideę, może zyska wsparcie.
A za ten wspaniały ekosystem bardzo dziękuję jego twórcom - to fascynująca metoda uczenia się i budowania zasobów słownikowych.

Paweł Wimmer
prwimmer

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam,

Nie wiem ile słówek posiada cały kurs, ale od A1 do C1 włącznie i trochę z C2, bez dodawania słówek z zewnątrz ( razem ze zdaniami) jest około 25000. Podejrzewam, że razem z C2 może być około 30000. Tak więc jest dość duża ilość powtórek. Słówka dodawane z zewnątrz często znajdują się później w kursie.

Pozdrawiam.
?
Gość
piotr.grela - Jest ograniczenie chyba do 250.000, tyle moze potencjalnie uzytkownik Etutora miec albo tyle moze dodac notatek do slowek i zwrotow. Same angielskie slowka to czesc sukcesu. Wazne jest aby znac i pamietac czeste wystepujace zwiazki wyrazowe czyli kolokacje.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
prwimmer - To właśnie duża zaleta eTutora, który te kolokacje tak mocno promuje w powtórkach. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję bardzo. Jak sądzę, dotyczy to haseł - ja miałem na myśli tylko same słowa. Intensywnie dodaję hasła z zewnątrz, więc zaczynam się obawiać, kiedy się zatrzymam. Kolejne lata wykupywania abonamentu gwarantowane :-)
Może twórcy eTutora nam pomogą.
prwimmer
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Gość - Tak, to są hasła i słówka. To znaczy, to co sugeruje serwis. Nie jestem w stanie podać ilości samych słówek. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.