ZALOGUJ SIĘ

Brak predyspozycji do nauki angielskiego

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
...............................................................................
Tattoo94
jerzy_pozoga - Hi Tatto94, znalazłem na Et jedną ciekawą lekcję która ma związek z naszymi kłopotami w mówieniu,
"I panic when I speak in public."
https://www.etutor.pl/lessons/en/b1/6/3/31980
.................
ps. Moje kłopoty są w owej lekcji, Pozdrawiam.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Hi Tatto, I Ja również mam podobne problemy. I ode mnie masz "Plusa" za szczerość w wypowiedzi.
Ja na ten przykład rozpocząłem naukę English w 1994 roku! Nauka z przerwami a wynikająca z zatrudnienia za granicą. Tu na Et jestem obecny od Grudnia 2011 a mój poziom to dolny B1 z powodu wielokrotnie popełnianych błędów w gramatyce English. W tym roku nie miałem wakacji - uczę się dniami i nocami w ramach możliwości.
Aktualnie uczęszczam na zajęcia konwersacji w szkole Empiku i wstydzę się cokolwiek powiedzieć, no bo zapominam czego się przedtem uczyłem. Ja mam kiepską pamięć i jest mi bardzo przykro z tego powodu.
W wieku 6-lat byłem zdolny zapamiętać wszystkie zdarzenia włącznie z tym co ktoś powiedział i pamiętałem przez kolejne kilka miesięcy. W wieku szkolnym uczyłem się Ruskiego i do dzisiaj potrafię się tym językiem posługiwać. A tu w English bardzo mi przykro z mojej strony. Ale pomimo wszystko nadal jestem zapalonym optymistą i wierzę w sukces do poziomu B2.
Serdecznie pozdrawiam.
jerzy_pozoga
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nawet nie wiesz jak Ciebie rozumiem. Ja tez mam problemy z pamiecia. Lubie duzo czytac ale co z tego, kiedy po jakims czasie zapominam, to co przeczytalem.

A angielskiego ucze sie od 23 lat. Ale dopiero od 2012 roku, kiedy jestem z Etutorem moge mowic o jakis wynikach.
W szkole podobnie jak Jurek uczylem sie rosyjskiego i biegle w tym jezyku mowilem ale z powodu nieuzywania tego jezyka prawie wszystko zampomnialem.

Poziom B1 to nie jest zly poziom. Znam osoby ktore mieszkaja w UK i zapomnialy jezyka polskiego :-o ale znam takich co mieszkaja tutaj od 40 lat i nie nauczyli sie jezyka angielskiego.

Do nauki jezyka jest potrzebne jest dobre narzedzie takim jest Etutor aby wyryc w mozgu uczacego sie zwroty i slowka.
Znam wiele slowek i zwrotow ale jestem introwertykiem i gorzej jezykowo wypadam od mojego znajomego co swobodnie wypowiada sie z bardzo ograniczonym slownictwem.

A co do pomylek, tylko saper sie nie myli. Warto sobie ustawic jakis cel i do niego dazyc w swoim tempie.
Mam problemy zdrowotne i czasami mysle po co mi to wszystko i tak moge jutro wykorkowac...
Ale to sie robi dla samego siebie i wlasnej satysfakcji, ze dzisiaj sie jest troszeczke lepiej niz wczoraj.

Bylem w paru angielskich szkolach, zadna mi sie nie podobala. Nie podobaly mi sie wyklady z gramatyki po angielsku jak i tez podejscie angielskich nauczycieli do nauki angielskiego, tego typu: Masz zrozumiec, niezrozumiale slowka z kontestu.

To byl mega idiotyzm. Teraz kiedy zrobilem X powtorek z Etutora, mam Y slowek i zwrotow w procesie nauki, moge sobie bez wiekszego wysilku domyslec sie nieznanych slowek z kontekstu ale nie gdy sie jest poczatkujacym i co drugie slowo jest nieznane.

A jeszcze jedna wazna sprawa po przekroczeniu pewnego poziomu moim zdaniem jest to poziom B1 nie widac tak spektakularnych osiagniec w nauce.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Tatto, Przypomniałem sobie ciekawe wypowiedzi oraz dobre, zdrowe linki które mają szansę być tobie pomocne w nauce English. Tu na Et jest dobra redakcja nauczycieli i nas wielu studentów skorych do pomocy.

A oto pomocne linki od Agnieszka1985, Cześć, przesyłam link do spisu różnych podcastów: http://www.meetenglish.pl/blog/podcasting-interesujacy-sposob-na-nauke-angielskiego-online/

Meet English Blog-Nowoczesna nauka języka angielskiego

oraz z naszego Et wypowiedzi wielu studentów: https://www.etutor.pl/forum/thread/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html?unread

Pozdrawiam
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - PS. Uwaga z mojego doświadczenia: W procesie nauki odradzam wszelkich mocnych używek jakim są zwane "dragi" , kawa, białe przerabiane cukry- to typowe hamulce w procesie zapamiętywania. Dobre są jedynie słodkie owoce mające cukry proste , łatwo przyswajalne. Ja na ten przykład lubię herbatę "Szałwia" (Salviae) z Herbapol-Lublin oraz herbatę Yunnan dla podtrzymania aktywności fizycznej. Ostrożnie z przedawkowaniem Szałwi ponieważ prowadzi do nadpobudliwości. Ruski lekarz zalecał mi maksymalny luz i spokój przed egzaminami.

Na luz, spokój mentalny, obniżenie ciśnienia oraz małe lenistwo polecam liściastą, zieloną chińską herbatę (bez cukru!) .Na mnie to działa efektywnie.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

..............................................................
Tattoo94
7 lat temuzmieniany: 5 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Tatto, mam coś ciekawego dla ciebie,
Nie jestem biegły ani fluently in English ale pełen optymizmu i wierzę iż to-owo jest przydatne do nauki,
http://brain.rehab.med.ubc.ca/lara-boyd-to-present-at-the-2015-tedx-vancouver/

After watching this, your brain will not be the same | Lara Boyd | TEDxVancouver
https://www.youtube.com/watch?v=LNHBMFCzznE
Dwa razy słuchałem Pani Prof.Lara Boyd, bardzo ciekawe. Nie wszystko rozumiem ponieważ dla mnie za szybko ale polecam ku uwadze.
Pozdrawiam.

- 7 lat temu
Tattoo94 - ..................................................................................... - 7 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Tattoo94 - .............................................................. - 7 lat temu zmieniany: 5 lat temu
jerzy_pozoga - Tak, ja również zagłębiałem się w pracę swojego mózgu i wiem iz nie jestem bystry. Pamiętam tylko iz w wieku 8-lat tuz przed zimą uczyłem się tabliczki mnożenia do stu i w miesiac czasu nauczyłem się, byłem uparty. Mam zbiór kilku ciekawych czasopism o sposobie zapamiętywania ale nie używałem tego. Interesuje mnie czytanie sposobem fotograficznym. A na temat pracy mózgu odsłuchałem Pani Kasia Szafranowska z YouTube która omawiała kilka sposobów na zapisywanie do pamięci. Ale póki co staram się aktualnie uczyć konwersacji za zapłatą w mojej klasie, dzisiaj i jutro. - 7 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Tatoo94, gratuluję ukończenia kursu na personalnego trenera i konsultant żywienia :-) a w Polsce nazywa się "Dietetyk". Miło mi pogadać w tym temacie z powodu zainteresowania owym. Mój dziadek był grubym i cukrzyk, Ojciec był gruby i ja również w spadku. Mam 96..98kg na co dzień i odchudzanie nie pomaga. A po 6pm wcinam zwyczajną białą kapustę bo jestem głodny. - 7 lat temu
piotr.grela - Jurek ja to nie lubie z rana jesc a po 6 pm to zjadlbym konia z kopytami. Na sama mysl, ze mam sie odchudzac powoduje u mnie - wilczy apetyt :-) Wczoraj zastanawialem sie, kupic sobie serniczka czy nie. Dzisiaj mial byc koniec swiata...
- 7 lat temu
Tattoo94 - ......................................................................................................... - 7 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem też nieśmiały i mimo że się uczę wiele lat cieżko mi się nauczyć angielskiego dodatkowo myślę że utrudnia mi to dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Rozumiem dużo, ale gdy coś miałem powiedzieć było cieżko, jest lepiej ale dalej trudność mam z bardziej zaawansowymi wypowiedziami. Najważniejsze to mówić, mówić i jeszcze raz mówić i zaakceptować swoje błędy i nie czekać do mówienia aż będziesz myślał że już się nauczyłeś czegoś. Dlatego oprócz etutor jestem w miejscu gdzie kilka razy w tygodniu są konwersacje z native speakerem. Na pierwszym takim webinarze byłem tak spocony że szok, jak miałem coś powiedzieć, ale z czasem stres i dystans mija. Na prawdę nie warto uczyć się samych słowek i zdań w momencie kiedy ich nie wykorzystujesz. No i najważniejsze kontakt z językiem powinnien być codziennie, etutor jak najbardziej codziennie w drodze do pracy odpalam eturor :) Pozdrawiam
lukaszk85
jerzy_pozoga - Tak, masz rację Łukaszu,
Przytaczam wypis z wypowiedzi efogt 6-lat temu- "Pozdrawiam wszystkich uczących się. Nie próbujcie uczyć się języka na siłę, bijąc się z czasem czy odfajkowując kolejne lekcje tylko po łebkach...Tak samo jak przy wykonywaniu innych zajęć do nauki musimy włożyć odrobinę pasji, jakiegoś przekonania że w naszej nauce jest sens i że ten sens odczuwamy...."
.................
Ja do tej pory uczyłem się z wieloma przerwami ale teraz, dzisiaj jestem pasjonatem aby dojść do satysfacji własnej z umiejętnością maturzysty B1/B2 i potwierdzić to w rozmowie lub piśmie z native speakerem. Pozdrawiam
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Temu testowi poziomującemu nie ufaj. Nawet studenci anglistyki mają według niego B1. : )
H
Hear
aldu1 - Haha, a ja myślałam, że ze mną, absolwentką filologii angielskiej, jest jakiś problem, bo co bym nie zrobiła/poprawiła na tym teście, to mi nie chce wskoczyć nic ponad B1 :D Inny test tego typu pokazuje C2. Wiedziałam, że coś jest nie tak z tym testem, ale teraz mam pewność. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
Barbara.m - No nie wiem. W moim przypadku test pokazuje nieadekwatnie w drugą stronę. Od początku pokazuje mi C1/C2 a to bzdura. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

warto poczytać odpowiedź pracownika serwisu. To dużo tłumaczy dlaczego tylko można uzyskać poziom B1.

https://www.etutor.pl/forum/thread/834403-Dlaczego_test_sprawdzajacy_poziom_z_jezyka_angielskiego_zawiera_jedyni.html?unread

Pozdrawiam
?
Gość
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tattoo i Piotrze - dodaliście mi odwagi. Dzięki.
A wydawało mi się, iż tylko ja mam problemy z postępach w angielskim.

Swego czasu bardzo dodawały mi otuchy i sensowne rady Pani Oli Brackiej. Niestety Pani Ola trochę się załamała, dostałem dobre zastępstwo.

Rzeczywiście od osiągnięcia poziomu około B1 nie dostrzega się postępów. Trzeba walczyć o powtarzanie już rzeczy nauczonych i szukać nowych rozwiązań.

Czyli pierwszy cykl z Tutor em od A1 do C2, drugi cykl od A2 - do C2, i tak dalej
Plus w podróży, Business English i Dirty English. Dużo powtórek. Trzeba szukać też ćwiczeń poza Tutorem.
abmmichal
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że psychicznie zablokowałaś się przed nauką angielskiego i przede wszystkim musisz popracować nad swoim podejściem do tego języka i nad radzeniem sobie z nieśmiałością. Nie dam Ci żadnej rady, gdyż też mam podobne problemy i nie za bardzo wiem, jak sobie z tym radzić, ale wiem, że jest to kwestia nastawienia do języka i do ludzi.
mniszka
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki