ZALOGUJ SIĘ

Rankingi etutor- zasada działania

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam.
Pomimo wieloletniego stażu jestem poza wszystkimi listami rankingowymi [User rank] . Wyświetla sie top 40 i informacja, że jestem poza listą. Czuję się z tym jak najbardziej ok, ale:

1. Czy oprócz wyświetlenia informacji, że nie ma mnie na liście może pojawiać się informacja, który jestem w "klasyfikacji" ogólnie na liście?
Jest to na pewno motywujące, bo można się ścigać z użytkownikami o podobnym profilu, albo ustalić sobie np, cel " w pierwszej setce" itp.

2. Czy użytkownik, który ma nieaktywne konto również pojawia się na listach? Jeśli tak to jest to bez sensu, bo wszystkie statystyki są wtedy błędne. Oczywiście nie drażni mnie to, gdy ktoś na pałę wprowadził cały słownik diki do systemu powtórek i jest na topie w klasyfikacji, jeśli płaci systematycznie abonament. Natomiast moim zdaniem "martwe dusze" powinny być usuwane do czasu wznowienia subskrypcji.
kktm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Moim zdaniem powinny byc wyswietlane pelne rankingi lub pierwszych 100-1000 osob. Dla uczacych sie bylaby to duza satysfakcja i zachecenie do jeszcze bardziej intensywnej nauki.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiesz ten system punktowy jest dobry, takie moje zdanie. Moim zdaniem taki ranking jaki jest tez zmusza do nauki, jesli chcesz zeby twoje imie bylo w rankingu musisz sie bardzo postarac. Jesli ktos sie uczy regularnie i duzo to te 50 000 powtorek zrobi na jeden miesiac w skali roku to 600 000. Jak to sie mowi najtrudniejszy jest pierwszy milion.
H
HULK50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do punktu nr 1:
"Czy oprócz wyświetlenia informacji, że nie ma mnie na liście może pojawiać się informacja, który jestem w "klasyfikacji" ogólnie na liście? Jest to na pewno motywujące, bo można się ścigać z użytkownikami o podobnym profilu, albo ustalić sobie np, cel " w pierwszej setce" itp."

to zgadzam się, że informacja o tym na którym miejscu się jest byłaby motywująca. Szczególnie w przypadku nowych użytkowników oczywiste jest, że nie znajdą się od razu w pierwszej 40 ale już samo przesuwanie się w górę w rankingu mogłoby być motywujące.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moja zona i corka tez chcialyby byc w pierwszej 40. Po pierwsze potrzebuja czasu i powtorek. Poza tym musza zdawac sobie sprawe, ze na Etutorze, jest zarejestrowanych ponad pol miliona uzytkownikow. Pamietam jak ja zaczynalem nauke na Etutorze aby byc w pierwszej 40 pod wzgledem liczby powtorek trzeba bylo miec niecale 130.000 powtorek, teraz jest to chyba cos okolo 500.000
Wydawalo mi sie, ze nikt nie bedzie mial wiecej niz 2.000.000 powtorek poza tajemniczym juliszemjg a tu sie uzytkownik slawek4 tez przekroczyl ta bariere.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.