ZALOGUJ SIĘ

Przedimek w zdaniu dlaczego pokazało mi błąd

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Można prosić o rozwianie wątpliwości dlaczego w module sprawdzającym wyrzuciło mi błąd przed słowem "son" w poniższym zdaniu. Chodzi mi o przedimek "a".
Czy jest to rzeczywisty błąd gramatyczny czy po prostu jakiś błąd module sprawdzającym.
A jeżeli jeżeli przed son my pokazał błąd to dlaczego przed grandmother nie było tego błędu? Oba słowa odnoszą się do liczby pojedynczej.

The oldest of us is my grandmother and the youngest is my brother's son

Z góry dzięki za pomoc
mgagatek
darkobo - Ja nie widzę w tym zdaniu przedimka "a". - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Niezbyt jasno opisałeś, w czym polega problem. Jeżeli stosowałeś przedimek nieokreślony "a" przed słowy "mother" i "son" (bo tak zrozumiałem z twojego opisu), to rzeczywiście nieprawidłowo go użyłeś, gdyż przedimek nieokreślony stosuje się w przypadku nieznanych, pierwszy raz wspominanych przedmiotów czy sytuacji. A w tym zdaniu mamy także zaimek dzierżawczy "my", co już z zasady wyklucza użycia przedimku "a" (a także "the", swoją drogą). Bo nawet jeżeli pierwszy raz wspominamy o "synie mego brata", czy "mojej mamie", to jest to konkretna osoba, a nie jakaś tam moja matka czy jakiś tam syn mojego brata. Użyciem zaimka dzierżawczego tę, w tym przypadku, osobę konkretyzujesz.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie ;)
pkomarek1
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
mgagatek - No właśnie o to chodzi że nie zastosowałem bo wiem o tym co dokładnie napisałeś. Ale w tym module sprawdzającym gramatykę wyskoczył mi błąd że NIE zastosowałem przedimka przed słowem "son" dlatego podejrzewam że tutaj po prostu ten moduł e-tutora mnie wprowadził w błąd :)
W każdym razie rozwiałeś moje wątpliwości.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
pkomarek1 - W jakiej lekcji to było? - 7 lat temu
mgagatek - To nie było w lekcji tylko coś pisałem w module sprawdzającym i tam miałem zastrzeżenia. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.