ZALOGUJ SIĘ

różnica w pewnej konstrukcji modali

14 lat temu
czy mógłby mi ktos wytłumaczyc różnicę między konstrukcjami:
may have to sell
may have sold
?
omen1989

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

"Have to do sth" znaczy musieć zrobić coś, natomiast "have sth done" to mieć coś zrobione, w przeszłości, ze wpływem na teraźniejszość.

I tak "may have to sell" to coś na kształt: móc musieć coś sprzedać (np. możliwe, że będę musiał sprzedać samochód - I may have to sell the car). A "may have sold" to móc mieć coś sprzedane (możliwe, że on sprzedał swój samochód - he may have his car sold).

Mam nadzieję, że dobrze mówię. :)
legologo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale jesteś pewien czy tak ci się wydaje?;p to ważne bo dot. egzaminów:)
omen1989

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

po pierwsze:

różnica pomiędzy 'i may do' i 'i may have done'
pierwsze oznacza, że to, co masz zrobić znajduje się w przyszłości. A ty nadal nie jesteś pewien, czy to zrobisz. (Może to zrobię)
drugie oznacza, że ta rzecz znajduję się już w przeszłości. A ty nie pamiętasz, czy to zrobiłeś, czy nie. (Może to zrobiłem)

W tym wypadku oznacza to, że :
may have to sell - może będe musiał sprzedać
may have sold - możliwe, że sprzedałem (nie pamiętam)

możesz podać szerszy kontekst do drugiego? Możliwe, że tam jest konstrukcja 'have sth done', a wtedy znaczenie jest inne ; )
A
agatazyt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Omen: wydaje mi się, ale nie jestem anglistą. Ale Agatazyt mówi podobnie i dużo jaśniej, ja namieszałem jeszcze z tym "have sth done" (rzeczywiście, potrzebny szerszy kontekst; have sth done podkreśla udział jakiegoś zewnętrznego czynnika w czynności). Google też się z nami zgadza:
http://www.englishgrammarsecrets.com/maymight/menu.php :)
legologo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w/g mie oboje jesteście w błędzie....
A
anitas41

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.