ZALOGUJ SIĘ

Zdobywanie monet za ukończone lekcje

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Obecnie można zdobyć 10 monet za każdą ukończoną lekcję - super.
Maksymalnie można zdobyć 50 monet dziennie za te lekcje - extra

Ale co się dzieje z monetami za lekcje, które się wykonało zanim wszedł system monet? Przepadły? Zatraciły się? To by było nie fair? Owszem...
Tylko, że odkryłem pewną rzecz...
Wykonując ostatnie ćwiczenie (i tylko ostatnie) z lekcji już wcześniej przerobionej - kończymy tą lekcję (z wynikiem ponownie nawet 100%) - trwa to 1-5 minut i... dostajemy 10 monet za starą lekcję! Na szczęście taką operację można wykorzystać tylko 1 raz na danym temacie ;)
Czy o to chodziło twórcom? Chyba niet ;) Ja akurat jestem łasy na te monety i czasami skrzętnie moje odkrycie wykorzystuję, ale myślę, że można to lepiej rozwiązać - z większą korzyścią dla naszej nauki ;)
Mam dwie propozycje.
1) na starcie dać użytkownikowi monety za wszystkie przerobione lekcje - średni pomysł, ale akceptowalny.
2) wprowadzić możliwość uzyskania 10 monet za daną lekcję, nie tak jak ja to wcześniej opisałem, tylko za zdanie testu z danej lekcji na przynajmniej 70%. Taka forma nagrody zmobilizuje ucznia do krótkiej powtórki w formie testu materiału, który już dawno ma przerobiony. Ważne jest, żeby za dany test otrzymać tyle samo monet ile można uzyskać za przerobienie lekcji - ewentualnie uzależnić jakoś ilość monet od uzyskanego wyniku - dodatkowa motywacja do dalszego dokształcania ;)

Tak po za tym to pomysł grywalizacji jest świetny i już teraz oceniam go baaaaaaardzo pozytywnie :)
Pozdrawiam :)
B
Bimbek
rupcio - bardzo sprytnie:)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam,

gratuluję odkrycia. Nie wiedziałem o tym. Można zdobywać w ten sposób więcej monet a poza tym niektóre lekcje zostały uzupełnione dodatkowymi materiałami i jest okazja do dodatkowej nauki.

Pozdrawiam:)
?
Gość
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I have tried but it doesn't work :( I'm sure lesson which I have tested was completed before coins functionality implementation.
J
jkurnik
Gość - U mnie działa bez zarzutu. Oczywiście przerabiam ostatnie ćwiczenie w lekcji. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki