ZALOGUJ SIĘ

Dirty English - wykrzykniki opisujące poziom wulgarności wyrażenia

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Czy jest możliwe, aby w powtórkach wyświetlały się wykrzykniki opisujące poziom wulgarności danego wyrażenia tak, jak jest to w kursie Dirty English? Polskie tłumaczenia są często takie same dla różnych sformułowań angielskich, które różnią się właśnie tym, jak bardzo są wulgarne i jak bardzo powinny być dostosowane do sytuacji :) Dobrze by było, gdyby i ten aspekt utrwalał się podczas wykonywania powtórek takich wyrażeń.
I
izkaj6
futbolowa - W razie jakby nie dodano takiej funkcji, zawsze możesz korzystać z funkcji notatek :) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
halkins - Super pomysł. Ja popieram. - 7 lat temu
izkaj6 - Futbolowa, dziękuję. Nie wpadłam na to :) rzeczywiście tak będę sobie radzić.
- 7 lat temu
halkins - Ale tu raczej chodziło chyba żeby sam słownik informował o tym, które słówko jest bardziej wulgarne, a nie o to, żebyśmy sami sobie to oceniali w notatkach. Jak wszyscy wiemy słysząc to i owo w j. polskim np. w autobusie, że wulgarność jest to kwestia absolutnie względna i indywidualna. - 7 lat temu
futbolowa - Halkins, mnie np. nic by nie dało to, że przy słowie pojawią się wykrzykniki. Nie chcę się skupiać na tym, czy coś ogólnie uznaje się za bardziej lub mniej wulgarne. Mam zapamiętać znaczenie słowa :) A w tym pomaga właśnie stosowna notatka. - 7 lat temu
halkins - @futbolowa.
Chyba najlepiej w ogóle nie używać takich słówek, a tylko znać ich znaczenie :-) Wtedy jesteśmy 100% bezpieczni że nie palniemy czegoś, co nam się cały czas wydawało "lekko nietaktowne", a inni odebrali to za obraźliwe.
- 7 lat temu
futbolowa - Też prawda :) Aczkolwiek lepiej wiedzieć, co mówią do nas inni ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Drodzy Użytkownicy, na chwilę obecną wprowadzenie tego typu zmiany nie jest planowane. W razie czego można zrobić tak jak zaleca @futbolowa, czyli dodać odpowiednią notatkę do hasła w Powtórkach. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.