ZALOGUJ SIĘ

Tłumaczenie słówek w zdaniach

14 lat temu
Nie wiem dlaczego program mi nie podświetla przetłumaczonego przeze mnie zdania na zielono jeśli jest ono napisane poprawnie?
Sprawdzałam czy może zamiast "ę" nie pisałam "e", ale jest identycznie jak powinno być. Czy ktoś może mi pomóc?
Kamila_klb

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

może potrzebny jest ! lub ? albo duża litera na początku zdania.Ja też z niektórymi zdaniami tak mam.Chyba nie ma potrzeby tym się przejmować.Chodzi przecież o sens przetłumaczonego zdania.Ja też wolę jak wszystko jest na zielono!
dania57

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja to wogle nie piszę ucząc się języka. Zależy mi w tej chwili na podszkoleniu mówienia. Zawsze mam czerwone i sama sobie wszystko koryguję, a program poprawnie mi przelicza powtórki wg tego co sobie zaznaczam.
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja to na zmianę i jakby seriami.
Seria -Powtórki z pisaniem-, bo nie wiem dlaczego ale szybciej wchodzi mi do głowy to co napiszę /jestem wzrokowcem to inna sprawa/.
Daję sobie spokój z pisaniem tego co w powtórkach i kilkutygodniowa seria
przerabiania Gramatyki, ale w Gramatyka piszę wszystko na kartce tak długo aż wyjdzie dobrze.
Jak mam dosyć w/w to tylko patrzenie i słuchanie.
W ponad 70% to patrzenie, słuchanie lektora i powtarzanie za lektorem.
Ucząc się języka trzeba pisać, bo kiedyś bardzo zaboli, a zaboli na pewno.:(
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja najczęściej robię powtórki bez pisania. Mówię, potem sprawdzam i powtarzam za lektorem tyle razy ile trzeba, aż powiem bezbłędnie ( na ile mogę). Czasem jeszcze te zdania piszę na kartce, też po kilka razy. Jednak jeżeli mogę coś poradzić, to piszcie jednak jak najwięcej, zwłaszcza początkujący. To ważne. Często mi się zdarza, że znam doskonale słowo, wiem co znaczy, potrafię prawie bezbłędnie wymówić... ale nie potrafię napisać! Za mało piszę. Postanowiłam się poprawić :)
A
amerykanka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tego co zaobserwowałam czasem powodem takiej sytuacji jest stosowanie znaków interpunkcyjnych np.: postawisz spację przed znakiem zapytania i już jest źle, albo przecinek w miejscu gdzie go nie ma. Ale chyba najważniejsze że zdanie jest dobrze napisane
M
marriett

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.