ZALOGUJ SIĘ

Czy jest mozliwosc zpowolnienia sluchania wymowy.

13 lat temu
Wydaje mi sie ze niektore zwroty sa mowione za szybko dla mnie.Wazne jest dla mnie abym mogl na poczatku zrozumiec dokladnie i wyraznie jak to sie wymawia.
K
kemor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Hey:)

Pojawiło się już kilka pytań na ten temat. Niestety nie ma możliwości spowolnienia tempa wymowy. Wolniejsze tempo wymowy mają czytanki na poziomie A1 i A2. Jak dal mnie było wystarczająco wolne. Jednak jak widać nie każdemu takie tempo odpowiada. Być może przydało by się jakieś narzędzie do tego..Miłego dnia.

Pozdrawiam.
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzieki,Pozdrawiam
K
kemor
efogt - Nie ma sprawy. Rozumiem że zaczynając naukę może być trochę ciężko z tym tempem wymowy , sama też to przechodziłam. Głowa do góry , z biegiem czasu nabierzesz wprawy tak jak ja:) Pozdrawiam serdecznie - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Juz nie przesadzajmy z tym tempem wymowy.
Jest ono wystarczajaco spokojne na poziomach A1.
Pamietajcie, ze wystarczy tylko kliknac dwa razy na slowo lewym klawiszem myszy by odsluchiwac je do woli.

Zostala rowniez stworzona zakladka transkrypcja, gdzie znajduja sie wszystkie zdania wraz z tlumaczeniami.


Pozdrawiam,
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

moim zdaniem w takim tempie lepiej osłuchujemy się z językiem,pozdrawiam
jurand220

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak mam powtorzyc zdanie czy slowo skoro wszystko sie zlewa i na dodatek pewne koncowki wogole sa pomijane.To kurs dla tych co mieli jezyk w szkole ale dla poczatkujacych lub takich co uczyli sie tylko rosyjskiego to beznadzieja
radeks1968
Ewa-Sally - nie załamuj się; trzeba się osłuchać i trochę przyzwyczaić - słuchaj piosenek - słuchawki na uszy, tekst przed oczy, wybieraj takie, które najbardziej lubisz, będziesz mieć lepszą motywację; co do pomijania częsci wyrazu to w ruskim 'dzień dobry' piątej literki też nie wymawiasz, więc to nic nowego dla ciebie ;)
życzę wytrwałości
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

radeks1968, spokojnie :) nie pomijają końcówek (ja to robię, ale oni nie) :), mi często pomaga słuchanie tego nie na głośnikach, a na słuchawkach + mając text przed oczami i śledząc go słowo po słowie.

spróbuj, może to ci jakoś ułatwi...
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej radeks1968, początki zazwyczaj nie są łatwe. A z wymową to wg mnie taki właśnie jest angielski bez wyraźnych końcówek a słowa w zdaniu zlewają się (zresztą jak każdy język dla obcokrajowca). Ja na początku swej nauki tutaj po prostu powtarzałam tak jak słyszałam, bez końcówek i choć wydawało mi się że to mało zrozumiałe dla słuchającego, to w ocenach moich nagrań były opinie, że jestem dobrze rozumiana więc nie załamuj się tylko ćwicz ćwicz ćwicz a samo zaskoczy zobaczysz. Słuchawki pomagają jak radziła lamia_wroc no i dodatkowe odsłuchiwanie poszczególnych wyrazów tak jak wspomniała Myszula. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
iwaszak
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.