ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego wpisując poprawne zdanie wyskakuje komunikat o błędzie?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
mam do powtórek dodane zdanie Is it okay if I sit here?" "I'm sorry, but this seat is taken. wpisywałam go kilka razy i za każdym razem pokazywało, że źle. w końcu skopiowałam zdanie i wkleiłam i to samo, dalej pokazuje, że zdanie jest złe chociaż to niemożliwe.
O
only

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Prosimy o wysłanie zrzutu ekranu z problemem na adres [...]@etutor.pl :)
milena.u
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chyba ostatnio coś poprawialiście w powtórkach, bo teraz nie można opuścić kropki w zdaniach. Mój przykład gdzie macie chyba błąd to:
Moja ulubiona książka to "Ania z Zielonego Wzgórza".
Wasz prawidłowa odpowiedź:
My favourite book is "Anne of Green Gables."
1. Dlaczego cudzysłów jest za kropką? Czy cudzysłów w języku angielskim inaczej się stawia niż w polskim.
(doczytałem, inaczej się stawia, ale w wersji brytyjskiej na którą się tutaj w eTutor powołujecie cudzysłów powinien wyglądać inaczej - '...')
2. Kiedyś można było ominąć cudzysłowy teraz już nie.
Mam nadzieję że jasno napisałem.:)

Ps. też miałem przypadek że wszytko się zgadzało system uznawał za błędną odpowiedź ale nie mam zrzutu więc nic nie zrobię:).
J
Jamz
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
mlesniewska1 - Chyba kropki, cudzysłowy, ich wpisanie czy brak, a także ich umiejscowienie absolutnie nie powinny wpływać na prawidłowość udzielonej odpowiedzi. Wprowadza to tylko niepotrzebny chaos i stratę czasu w poszukiwaniu "nieistniejącego" błędu przez uczącego się. pzdr - 8 lat temu
Jamz - A jednak dzieje się inaczej i teraz trzeba doszukiwać się błędu, oczywiście wczoraj i dziś robiłem to z ciekawości o co chodzi systemowi. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również się z tym spotkałem kilka razy, że poprawne zdanie było odrzucane. Sprawdzałem kilkukrotnie i nie ma ani jednej różnicy między zdaniem, które podałem, a które wyskakiwało jako prawidłowe.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też to dziś zauważyłam. Brak przecinka lub napisanie zdania z małej litery powoduje, ze odpowiedź uznawana jest jako błędna.
celina-felina

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

eTutor ustalcie jedną wersję. Albo wszystko ma być kropka w kropkę według waszej odpowiedzi lub nie. Bo teraz jedne zdania są tak a w innych można opuszczać kropki kreski przecinki. Wolę tą drugą opcję.
J
Jamz
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od kilku dni występuje ten problem i co ciekawe u mnie występuje chyba przy wszystkich wyrażeniach zaczynających się na literę "s". Zdanie "stop kidding" jest błędne i trzeba wpisać "s" z dużej litery "Stop kidding", żeby system to zaliczył. Na odwrót też występuje problem wpisując rzeczownik "ski jumper" z małej litery zostaje zaliczony, ale wpisując "Ski jumper" popełniam błąd. Troche to frustrujące bo ze słowami zaczynającymi się na inną literę nie ma tego problemu, a ćwicząc powtórki np. na komórce wszystkie słowa rozpoczynają się od dużej litery i co chwile musze sie zastanawiać czy to mój błąd czy system po prostu nie chce tego zaliczyć ;P
munk2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.