ZALOGUJ SIĘ

Zmiana okienka do wspisywania danego słowa

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Od wczoraj zmieniło mi się okienko do wpisywania słowa które chcę przetłumaczyć. Wcześnie było od razu białe pole które można było uzupełnić słowem. Teraz w prawym górnym rogu na lupę w którą najpierw muszę kliknąć aby się otworzyło pole w który mogę wpisać słowo. Nie da się tego zmienić?
A
awajszczak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Nie można tego zmienić, ale funkcjonalność nie zmieniła się. Ilość kroków aby wpisać słówko jest taka sama. Wcześniej aby wpisać słówko i tak klikaliśmy na białe pole. Teraz zamiast tego klikamy na lupę.
P
PawelStroz
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
KateWBriget - Hmmm... jak dało się zmienić w jedną stronę, to da się i w drugą... Kwestia dobrej woli. - 8 lat temu
Gość - Funkcjonalność zmieniła się, dlatego, że wcześniej po kliknięciu można było w ułamku sekundy wpisać jakąkolwiek literę i było to uwzględniane. Teraz po naciśnięciu lupy trzeba odczekać sekundę. Za każdym razem jak wpisuje słowo to gubię pierwsze 3-4 litery bo tak szybko wpisuje z przyzwyczajenia. - 8 lat temu
Jamz - Nie da rady zrobić bo ta zmiana jest powiązana prawdopodobnie ze zmianą w powtórkach. Był błąd że jeśli podczas powtórek wpisywaliśmy słowo w pole wyszukiwań to po naciśnięciu entera zamiast wyszukać słowo to wyskakiwała odpowiedź powtórki (przynajmniej ja tak miałem). Więc trzeba było coś zrobić i zepsuć coś dobrego ( i cóż z tego że jest tyle samo kroków, jest mało intuicyjnie i już). - 8 lat temu
ulprus - Ja mam za niską reputację do oceniania. Uwazam, że to forma dyskryminacji. Ale skoro wybrałam etutor w porzedniej wersji to raczej akceptowałam to co było. Słowniczek łatwo dostępny bardzo mi pomagał przy czytaniu np bbc.A tak przy okazji; dla kogo jest etutor? - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zgadzam się - tak jest po prostu mniej wygodnie.
Przedtem wklejałam słówko z dowolnego źródła i sprawdzałam znaczenie, teraz jest zawsze dłużej - trzeba "wywołać" Słownik i dopiero szukać. Co przy moim często zrywającym się połączeniu życia nie ułatwia. Zresztą nie wygląda to też zbyt ładnie.
Po co psuć coś co jest dobre i wygodne? - nie rozumiem. Osobiście denerwuje mnie ta zmiana i przeszkadza.
KateWBriget
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ilość kliknięć żeby wyświetlić znaczenie frazy jest teraz dokładnie taka sama jak przedtem. Można to dokładnie policzyć: 3 teraz i 3 przedtem. Tyle że poprzednio na początku klikało się w pole wyszukiwania (żeby ustawić w nim kursor), a teraz w lupę (kursor sam się ustawia w pojawiającym się w tym momencie polu). Pozostałe dwa kliknięcia identycznie.
Nie zmienia to faktu, że takie rozwiązanie faktycznie jest jednak bardzo mało intuicyjne, zwłaszcza dla nowych użytkowników. Generalnie w zdecydowanej większości aplikacji informatycznych wyposażonych w mechanizm wyszukiwania dowolnej frazy mamy do czynienia z "bezpośrednio" wyeksponowanym polem wyszukiwania.
M
mlesniewska1
KateWBriget - Nie zupełnie... Kopiowałam słówko z artykułu i w ramkę klikałam od razu prawym przyciskiem wklejając... Teraz tak nie mogę ;) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystanie z tableta to jednak jedno kliknięcie więcej, bo kliknięcie w lupkę nie powoduje wyświetlenia klawiatury, a w poprzedniej wersji wyświetlala się juz po kliknięciu pustej ramki.
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po pierwsze okienko nie działa dobrze, bo jak się otworzy większa lista to po kliknięciu w dane słówko nic się nie dzieje. Trzeba wpisać słówko i prewencyjnie nacisnąć od razu enter, żeby nic nie znikło. Wcześniej było dobrze, teraz jest źle.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam wrażenie, że niektóre zmiany funkcjonalności/wyglądu e-tutora są wprowadzane na zasadzie "byle coś zmienić".
Skoro mają one służyć użytkownikom, to najpierw należałoby wprowadzić wersję testową, poczekać na komentarze i potem to zostawić, wrócić do poprzedniej wersji lub ulepszyć.
Na pewno ktoś odpowie, że nie da się dogodzić wszystkim, ale rzeczowe uwagi użytkowników należałoby uwzględniać. Nikt nie ma pretensji, że coś zmieniacie, ale róbcie to dla NAS.
A
atusia73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem za poprzednią wersją - okienko wyszukiwania na stałe.
tamek
ulprus - Popieram! Proszę zwrócić nam Dixi - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.