ZALOGUJ SIĘ

Szkoda, że nie za darmo, albo chociaż SMS

13 lat temu
Trochę szkoda, że dalsza część nauki nie jest za darmo lub chociaż możliwa do opłacenia za SMS. Niestety, dozwolonymi środkami nie mam możliwości zapłacić, chociażby na młody wiek. Chciałbym się także pożegnać, fajna strona... Może znajdę jeszcze jakieś kursy, bo muszę się nauczyć j. angielskiego :D Narka.
W
Warmix
Ewa_G1967 - Może Administracja udzieli Ci jakiegoś bonusa. Wiem co tzn. brak pieniędzy w portfelu zwłaszcza dla ucznia. A może wprowadzić jakieś bonifikaty za udział w odpowiedziach. Szkoda mi tych którzy chca się uczyć a nie mają pieniędzy. Panie Pawle czy nie dałoby się czegoś wymyśleć??? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Formę płatności "sms" jak najbardziej administracja powinna wprowadzić. W końcu nie każdy posiada konto bankowe, zwłaszcza młody użytkownik. Pytanie tylko, czy taki sms się opłaci użytkownikowi... :)
W
Wiolaen
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
phantasm2001 - Na pewno się opłaci,użytkownik zdobędzie nowa wiedzę w zakresie j.angielskiego ;) - 13 lat temu
Wiolaen - Oczywiście, chodziło mi bardziej o kwestie finansowe - najtańszy abonament to 69 zł, jeżeli dodać do tego usługi operatora taki sms to kilkukrotność miesięcznego abonamentu lub doładowania :) - 13 lat temu
radmar2 - Do Helineth:
A co za problem wprowadzić abonament 7, 14 dniowy, czy też miesięczny? Chce się zarabiać, to trzeba być "flexible".
Zresztą sądzę, że wiele osób chętnie wysłała by sms-a np. za 9 zł i przetestowała serwis przez 7-14 dni, zamiast pakować się od razu w 3 miesięczny abonament.
- 13 lat temu
Wiolaen - Dla mnie to nie jest problem, wierz mi :)

Teoretycznie masz rację, jednak podejrzewam, że administracja łatwo może zbyć Twoje argumenty. Przetestować serwis można na przykładzie darmowych lekcji, a 14dniowy czy miesięczny abonament trochę mija się z celem systematycznej nauki i wyznaczania algorytmu powtórek. 3 miesiące to mimo wszystko racjonalny okres czasu :)
- 13 lat temu
Warmix - A ja popieram radmar2... Wprowadzenie 7-14 dniowego nie okresu do testowania, tylko zwyczajnego abonamentu. Po 7-14 znów się by kupiło itd. Tylko na raz na pewno nikt w stanie nie będzie zapłacić SMS 69zł, ale rozłożyć to na kilka SMS i np. jeden SMS uaktywnia 7-14 dni dalszego "uczenia się"... - 13 lat temu
radmar2 - Do Helineth:
Nie "darmowych lekcji", tylko "darmowej lekcji", to raz. Jak ktoś chce się zacząć uczyć od poziomu B2, to możliwość skorzystania z pierwszej darmowej lekcji na poziomie A1 nie za wiele mu o poziomie merytorycznym serwisu powie.
Poza tym przed wykupieniem abo masz naprawdę niewielkie możliwości przetestowania serwisu.
- 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]

Ja tylko dlatego zdecydowałem się na naukę w etutorze, że po rejestracji i zapomnieniu o sprawie dostałem od etutora (po pewnym czasie) ofertę na możliwość skorzystania z pełnej oferty serwisu, przez 7 dni za darmo. Po zapoznaniu się JEDYNIE z 1. lekcją na pewno bym nie podjął decyzji o wydaniu 69 zł. Co prawda mi akurat w podjęciu decyzji pomogła oferta z groupon, ale to jest poboczna kwestia.
- 13 lat temu
Wiolaen - Radmar2, masz jakąś satysfakcję dowalając się do mojego komentarza? Więc daruj sobie poprawianie mnie, a jak masz jakieś ALE dotyczące serwisu to kieruj je do Administracji a nie do mnie (post niżej). - 13 lat temu
radmar2 - Helineth: A niby dlaczego traktujesz to osobiście? To jest zwykła dyskusja i wymiana argumentów i wniosków. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ello

ma samym początku oddaje głos 'ZA' możliwościa opłacenia kursu smsem!

Jakby była możliwość opłacania smsem to istnieje szansa na odzyskanie znacznej kwoty w taki oto sposób.

Kupujemy telefon pre-pay, (dokładnie nie powiem bo zbyt długo nie było mnie w kraju) który dostajemy za darmo od operatora z warunkiem ileś tam koniecznych doładowań.

Kupujemy doładowania by opłacić tutora i w przeciągu kilku miesięcy, do roku telefon jest spłacony.
Jeśli mamy inny aparat ten nowy można od razu wystawić na allegro czy coś w tym stylu.

Z pewnością kwoty rzędu 50% zwrotu kosztów są realne do odzyskania a by opłacić kolejne 2 czy 3 abonamenty robimy ten sam myk i już.

Innymi słowy:
Ta sama kwota pieniędzy jest wykorzystana dwukrotnie.
1. abonament e-tutor
2. 'splata' u operatora

Pozdrówka
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
radmar2 - No ja mam np. taki problem, że na prepaid-zie mam już ponad 400 zł i nie bardzo mam pomysł co z tym zrobić. Rozmowy są obecnie względnie tanie, a doładowywać co 90 dni o te 50 zł trzeba. Więc pewnie bym skorzystał, a po wyczyszczeniu konta przeszedł bym pewnie do play :) gdzie wystarczy 1 doładowanie za 5 zł/rok. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam

Kiedyś oferowaliśmy sposób płatności poprzez sms, jednak nie cieszył się on dużym zainteresowaniem. Ze względu na wysokie prowizje pobierane przez operatorów sieci komórkowych (ok. 50%), abonament na 7 dni kosztowałby w tej chwili ok. 10 zł.

Nowi klienci, pragnący przetestować naszą platfomę, mają możliwość otrzymania 7 dni abonamentu całkowicie bezpłatnie. Co więcej, po dokonaniu zakupu można z niego zrezygnować w ciągu 14 dni. Czy byliby więc chętni, aby płacić 10 zł za testowanie platformy, skoro można to zrobić bezpłatnie?

Pozdrawiam
Z
zolty

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale wiele osób ma na prepaidach zbędne środki nazbierane przez lata i z chęcią by je na coś sensownego wydał. A obecnie są dostępne sms-y nawet za 30 zł, więc nie jest to taka drobnica.

Poza tym przecież to nie jest oferta tylko dla nowych klientów. Dlaczego nie udostępnić abonamentów na krótsze okresy? Nie każdego stać np. na wyrzucenie od razu blisko 70 zł na 3 miesięczny abonament. A np. przelew 25 zł/m-c, czy jeden sms za 9 zł, przedłużający abo np. o 7 dni, które brakuje komuś do wypłaty, czy kieszonkowego jeszcze obleci. Mam znajomego, który w swoim sklepie posiada doładowania GSM i najczęściej schodzą nominały 5 - 30 zł. Zakup przez kogoś zdrapki np. za 100 zł wcale nie jest taki częsty. To świadczy o tym, że ludzie czasami wolą wydać jednorazowo mniej, nawet jeśli w całościowym spojrzeniu będzie to ta droższa opcja.

Dlaczego nie pomyślicie o tym dodatkowym kanale płatności i umożliwieniu opłacenia krótszych okresów abonamentu? Przecież klientów wam od tego na pewno nie ubędzie, a może tylko przybyć...
R
radmar2
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zolty - Tak jak pisałem, oferowaliśmy kiedyś płatności przez sms i nie cieszyły się popularnością.
Co do Użytkowników, którzy mają nagromadzone środki na koncie i chcieliby je racjonalnie wydać, sprawdzimy, czy możemy zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Teraz aby wejść w lekcję Poziomu A2 trzeba wykupić abonament. Skoro abonament na 3 miesiące kosztuje 69zł, to czemu nie może kosztować 10zł za 7 dni płatne SMS? Można by spróbować ponownie wprowadzić płatność SMS przez np. paypal. Z biegiem czasu serwis odwiedza coraz więcej osób. Może akurat teraz będą chętni, ja przynajmniej tak :D.
W
Warmix
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Serwisy SMS sa strasznie nieekonomiczne - przy przelewie bankowym klient koncowy dostaje 100% kwoty, przy przelewie SMS... ponizej 40%. Tak konstruowane sa umowy dla osob prywatnych z malymi serwisami, pewnie tutaj daloby sie cos negocjowac, ale i tak kwota ktora by szla na operatora bardzo zawyzalaby koszty uzytkowania serwisu co mogloby tylko zniechecac

Co najwyzej moznaby dodac jakis bardzo krotki okres testowy rzedu 3-5 dni, w celach bardziej demonstracyjnych niz zarobkowych
wladcablyskawic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

pamiętajcie też o tym, że fakt że młoda osoba ma telefon nie jest jednoznaczny z tym, że powinna/może opłacać rzeczy sms-ami premium. Rodzice jeszcze tego nie zakumali, ale jestem za tym by bardzo mlodym komórkomaniakom blokować premium, bo to się przecież może źle skończyć.
Nie wierzę, że w przypadku młodszych użytkowników rodzice nie zapłacą szybciej czegoś sami, niż by mieli potem płacić to samo ale z rachunkiem za komórkę (dostając małego zawału) :)
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki