ZALOGUJ SIĘ

Czy te odpowiedzi są na pewno poprawne?

zmodyfikowany: 13 lat temu
Witam zgodnie z materiałem na temat spójników odpowiedzi, które wg mnie są poprawne oznaczyliście jako błędne. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

1. Uznałem że zdanie ze spójnikiem współrzędnym (and) jest poprawne gramatyczne, gdyż zgodnie z teorią w tym przypadku można pominąć podmiot.Moja odpowiedź: She was exhausted and wanted to finally go home.

2. W utartych formach ze spójnikami m.in. "when" można opuścić zarówno podmiot i orzeczenie. Czyli poprawnie będzie: When (he was) in Paris, he was really happy. Ta druga odpowiedź jest w ogóle bez sensu (a uznana za poprawną)

3.Po spójniku podrzędnym, ktorym jest "because" nie można pominąć podmiotu,moja odpowiedź: I didn't want to go with her to the disco because I was tired.

4.Tutaj musiała nastąpić pomyłka bo słowo "thought" to czasownik, a nie spójnik "though" więc nie można opuścić podmiotu. Moja odpowiedź: Until recently, I thought that Luxemburg was situated in Belgium.

Pozdrawiam


Poniżej ćwiczenie:


1.
She is exhausted because has been working out for two hours.
She was exhausted and wanted to finally go home.

2.
When in Paris, he was really happy.
Because in Paris, he was really happy.

3.
I didn't want to go with her to the disco because I was tired.
I didn't want to go with her to the disco because was tired.

4.
Until recently, thought that Luxemburg was situated in Belgium.
Until recently, I thought that Luxemburg was situated in Belgium
K
kuba0506

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Witam,

proszę zwrócić uwagę na polecenie, które brzmi "Choose the incorrect sentence". Incorrect oznacza "niepoprawne" lub "nieprawidłowe".

Pozdrawiam
Agnieszka
A
agazerka
kuba0506 - Wiem, wiem co oznacza to słowo :) akurat od razu po teorii skupiłem się na ćwiczeniu pomijając polecenie, podchwytliwe :)
Myślę, że można zamknąć ten wątek.

Dziękuje za szybką odpowiedź
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.