ZALOGUJ SIĘ

czy ktoś ma pomysł, jak możemy ułatwić sobie naukę języka angielskiego?

zmodyfikowany: 8 lat temu
ostatnio zauważyłem, że można przyspieszyć wpisywanie powtórek poprzez stosowanie skrótów, np.:
somebody - sb
something - sth
€ - prawy alt u lub ctrl alt u
kolejnym ułatwieniem może być rozpoznawanie mowy w aplikacji na androida przy wykonywaniu powtórek.

może ktoś zna jeszcze inne udogodnienia.

pozdrawiam
tamek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

moje kilkuletnie doswiadczenie w probowaniu roznych metod to:
1)audiobooki ( wyrazy w kontekscie sa najlepsza metoda zapamietywania i umieszczania ich w konkretnym kontekscie. ponadto wciagajaca fabula mobilizuje i skupia uwage)
1)sluchanie wiadomosci , filmow czy radia . nawet jak nie rozumiemy tresci w calosci to po pewnym czasie z lini melodycznej,akcentu czy utartych zwrotow intuicyjnie zaczynamy rozumiec kontekst
3)roznicowanie roznych zrodel nauki. obecnie baza slownikowa jest dla mnie etutor a reszte przerobionego materialu odkladam i nie wracam do niego.byloby niemozliwoscia ciagle powtarzac przerobione gazety,mp3,audiobooki itp. wswierzym materiale zawsze przewijaja sie te same wyrazy i zwroty ,czasami w innym kontekscie.
4)reasumujac ETUTOR stanowi dla mnie baze danych do ktorej podczepiam nowe zrodla,materialy i lece dalej.
system powtorek w etutorze to REWELACJA.
5) obecnie korzystam z BBC LEARNING ENGLISH , ENGLISH MATTERS(dwumiesiecznik do nauki jezyka z aktualnymi reportazami +mp3) oraz lekcje na etutorze
Janekdzbanek79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Tamek, popieram Janekdzbanek.
Ja od siebie dodaje iż warto korzystać z diki-podcasty, one są na poziomach od A1...C1. Warto posluchać! Ja lubię słuchać podróże w Amator Traveler https://www.diki.pl/podcasts/channel/113-Amateur_Traveler_Podcast.html Są linki do nich w zakładce cwiczenia na dole ekranu.
https://www.diki.pl/podcasts
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Hi Tamek, prawdopodobnie masz na uwadze zawiłe gąszcze gramatyki angielskiej ale ja ze swej strony proponuję podsłuchiwanie wypowiedzi anglików tych z bliska jak I z daleka. Potem już będzie łatwiej dla ciebie. - 9 lat temu
tamek - witaj. dzięki za informację. w wątku chodzi mi o każdy pomysł na ułatwienie umiejętności posługiwania się językiem obcym. Języka używamy intuicyjnie, w związku z czym nie powinniśmy tracić czasu na rzeczy mało istotne (np. wpisywanie powtarzających się wyrazów, jak sb, sth - podnoszone jest to na innych wątkach). Podkasty są tym, czego nie znałem, a widzę możliwość zastosowania np. podczas jazdy samochodem, jazdy na rowerze itp.
podsumowując w wątku chodziło mi o każde ułatwienie pomagające w opanowaniu umiejętności posługiwania się językiem
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
- 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Tamek, Ponizej wpisałem linka do już dawno pisanych na FORUM uwag przez studentow z osobistych rozterek I przeżywania w trakcie nauki. Warto poczytać,
https://www.etutor.pl/forum/thread/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html?unread
pozdrawiam.
- 9 lat temu
tamek - Naprawdę dobre rady ... dzięki. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Tamek, dopiero co znalazłem wypowiedź znanej mi "futbolowa" z eT. I mnie JEJ pisanie w blogu zainteresowało. Toteż polecam poczytać wszystkim zainteresowanym nauką na eT. W jej blogu jest zebranych wiele ciekawych informacji niemniej jednak ja nadal jestem na etutor.pl bo tu skupia się wielka encyklopedia ze świata nauki a dotyczącej podnoszenia własnego poziomu w angielskim.

http://www.kreatywa.net/2015/07/jak-osluchac-sie-z-jezykiem-obcym-angielskim.html
Z blogu futbolowa,
dokładne przyswojenie wypowiadanych słów. Żałować należy, że w polskich szkołach kładzie się nacisk na pisanie i czytanie oraz żmudne analizowanie tekstów, zamiast na umiejętności praktyczne, najbardziej przydatne w codziennym korzystaniu z języka - a więc na mówienie i słuchanie. Dlatego też zarówno uczniowie, jak i ci, którzy edukację mają dawno za sobą, powinni we własnym zakresie jak najczęściej i jak najintensywniej otaczać się obcą mową, by trenować umiejętność rozumienia słuchanej wypowiedzi.
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
Jest sporo sposobow najlepszy to wyjechac do kraju anglojezycznego, ale nie pracowac miedzy Polakami a starac pracowac sie wsrod Anglikow to byloby najlepsze rozwiazanie i telewizja angielska i radio angielskie no i mieszkac za Anglikami czy innymi obcokrajowcami i w ten oto sposob czlowiek bedzie zmuszony uzywac angielskie w taki czy nie inny sposob.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Acha, zapomnialem jeszcez chodzic na kurs jezykowy do Collegu.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.