ZALOGUJ SIĘ

Błąd - wyjaśnienie do ćwiczenia sprzeczne z informacją w lekcji

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
wyjaśnienie do ćwiczenia:

She ate too much and that's why she got sick.
Prawidłowa odpowiedź: She had eaten too much and that's why she got sick.
Wyjaśnienie: Zjadła za dużo i dlatego się rozchorowała.
Podając przeszłą przyczynę minionej sytuacji używamy past perfect.

jest sprzeczne z informacją na poprzedniej stronie:

Czasu past perfect nie używamy gdy chcemy powiedzieć o jakimś wydarzeniu z przeszłości, kiedy chcemy opowiedzieć o czynnościach lub wydarzeniach, które następowały jedne po drugich bądź podać przeszłą przyczynę dla obecnej sytuacji
D
dlykowska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Zwróć uwagę na słowa, które zaznaczyłam grubą czcionką, a okaże się, że w wyjaśnieniach nie ma sprzeczności. :-)


"Podając przeszłą przyczynę minionej sytuacji używamy past perfect."

"Czasu past perfect nie używamy gdy chcemy powiedzieć o jakimś wydarzeniu z przeszłości, kiedy chcemy opowiedzieć o czynnościach lub wydarzeniach, które następowały jedne po drugich bądź podać przeszłą przyczynę dla obecnej sytuacji."
E
ewa159
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I can't get to my house, I left my keys at the office = Nie mogę się dostać do mojego domu, zostawiłem klucze w biurze.

W drugiej części zdania jest zastosowany Past Simple, ponieważ w mówiący w tym momencie nie może znaleźć kluczy (teraz), bo zostawił je biurze. Jest to przeszła przyczyna obecnej sytuacji. Zwróć uwagę, że czasownik "can" występuje w czasie Present Simple.

She had eaten too much and that's why she got sick. = Zjadła za dużo i dlatego się rozchorowała.

Zwróć uwagę, że czasownik "get" występuje tu w czasie Past Simple. Jest to więc wydarzenie przeszłe, dlatego aby opisać jego przyczynę, która miała miejsce jeszcze wcześniej, użyjemy czasu Past Perfect ;-)
kasia.szczep
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.