ZALOGUJ SIĘ

Pytanie odnośnie czwartego zdania (true or false)

13 lat temu
W pytaniu 4, po zaznaczeniu false odpowiedź jest uznawana za błędną mimo iż w wypowiedzi Sary są wspomniane tylko widelce i noże. Nie ma (chyba) mowy od łyżkach. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu. Pozdrawiam!
S
sylvia_s2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Masz rację - w tekście nie ma mowy o łyżce lub łyżkach [spoon], ani nawet o sztućcach [ ang.: cutlery ] jest mowa o nozach i widelcach uzywanych na specjalne okazje.
Typowy przykład pytania testowego - odpowiedź zgodna z myśleniem autora pytania -:)
TLK

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja wybrałam false i było ok;)))
danutabachta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja w 4 mam zdanie:
The colour of the plates matches the sugar bowl.
Wygląda więc na to, że ćwiczenie zostało zmienione.
paulina2701

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No tak... ja wybrałam true i też było ok :)
dorotapaczek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tymi łyżkami to jest teraz pytanie 5 a nie 4 i jak zaznaczyłam 'prawda', to było źle, całkiem inaczej niż mówi dorotapaczek1...

Wcześniej w którejś lekcji było pytanie o zielone oczy Leona i ponieważ nie było o tym mowy w tekście, to miało być 'false'; więc chyba trzeba się przyzwyczaić do podchwytliwych pytań i przyjąć, że 'nie wiadomo'='fałsz'.
Ewa-Sally
lil_ly - jeśli w tekście nie ma o czymś mowy, chociaż w pytaniach o to pytają to ja też zaznaczam fałsz. Takie zadania podchwytliwe to nawet na maturze były (choć pisałam z niemieckiego) :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.