ZALOGUJ SIĘ

---------------Z "is" czy bez "is" na końcu zdania.--------------

13 lat temu
Przy porównaniach z "as...as.." w lekcji 65 są dwa zdania które na końcu mają "is". Pozostałe sytuacje w zdaniach są pokazane bez "is". Czy jest na to jakaś zasada? Czy możemy albo pomijać albo dodawać to "is" na końcu zdania? Nie wiem...czy przeoczyłam coś w nauce gdzieś po drodze? Proszę o pomoc:)

Your boyfriend is not as confident as mine is. (z "is")
A teddy bear is not as expensive as the doll is.(z"is")

This terrain is as flat as a pancake. (bez "is")

L
lepsi1
quantum137 - Bardzo ciekawe pytanie! Miejmy nadzieję, że e-tutorek będzie miał chwilkę i chęci na odp :) - 13 lat temu
lepsi1 - Mam nadzieję że ktoś pomoże:) - 13 lat temu
quantum137 - nadziej matką ... hmmmm ... pytających ;) - 13 lat temu
lepsi1 - Tak szczerze mówiąc liczyłam na Ciebie:) - 13 lat temu
quantum137 - lol miło to usłyszeć dzięki:)
Zobaczymy co napiszą Panie nauczycielki, nie chcę się wypowiadać gdyż wygląda mi to na niedopatrzenie w lekcji 65.
Więc poczekajmy na sprostowanie :-)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Dobrze:)Mimo wszystko dzięki bardzo za zainteresowanie:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

jeśli nie wykupiliśmy premium to nie ma co czekać na nauczycielki tylko musimy pomagać sobie nawzajem.W książce "Gramatyka angielska od a do z"
jest napisane,że po konstrukcji as...as może występować:
= zdanie podrzędne składające się z podmiotu i czasownika (it is)
=zaimka osobowego (me ....
= rzeczownika lub nazwa własna
=przysłówka pełniacego funkcję zdania(He was as helpful as ever)
=imiesłów czasu przeszłego pełniącego funkcję zdania (the machine has not warked as smmothly as expected)
więc te zdania są poprawne.
Szkoda,że przed każdym zagadnieniem gramatycznym nie ma szczegółowych informacji.Na pewno to , ułatwiłoby nam naukę.
dania57
lepsi1 - Dziękuję Dania. Naprawdę pomogło mi Twoje wyjaśnienie.To prawda że powinno być bardziej to wszystko objaśnione. Ja ciągle muszę doszukiwać się "dlaczego to lub tamto". Pozdrawiam serdecznie:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Oczywiście "+" ode mnie:) - 13 lat temu
dania57 - może jest tak mało informacji specjalnie, abyśmy musieli zadawać pytania i wymieniać się zdobytą wiedzą.
- 13 lat temu
lepsi1 - Też o tym myślałam w ten sposób:)Bo strasznie dużo niedomówień się pojawia:)Ale jak widać zawsze możemy liczyć na siebie :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

as flat as a pancake - jeśli chodzi o to wyrażenie, jest to idiom, taki sam ja np: as hard as iron, as light as a feather i wiele innych.

Jeśli chodzi o:
Your boyfriend is not as confident as mine is. (z "is")
A teddy bear is not as expensive as the doll is.(z"is")
równie dobrze można opuścić is lub are na końcu, obie wersje są poprawne.
O
ony_xo
lepsi1 - Dzięki. Dokładnie, pierwsze zdanie to idiom :)Pozdrawiam. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki