ZALOGUJ SIĘ

możliwość edycji własnych prac

13 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Wczoraj miałem przykład pewnej niedoskonałości w systemie.Zasugerowałem poprawki pewnej osobie.Dzisiaj otwieram e-tutor i przeglądam kto mi dał plus a może minus.Zauważam,że w jednej z prac,wyraz który był napisany z błędem(literówka),a pamięć wzrokową mam dobrą(nawet bardzo) został napisany poprawnie.Wychodzi więc na to,że poprawiam kogoś,kto napisał dobrze!Sprawdziłem więc to na własnej pracy,i owszem,po sprawdzeniu zadania,jego właściciel może go edytować i dokonać zmiany,bez żadnej informacji o tym na stronie.Wydaje mi się,że opcja "edytuj"po udzieleniu jakiejkolwiek odpowiedzi powinna zniknąć,ponieważ w ten sposób można jawnie z kogoś zrobić idiotę!
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witam
Edytowane wypowiedzi w dziale Pytań językowych oznaczane są tak, jakby były nowe. Wątek pojawia się na górze listy, oznaczony jako nieprzeczytany. Ale masz rację, że ten system nie jest dostatecznie klarowny. Zastanowimy się, jakie rozwiązanie zastosować, aby wprowadzane zmiany były bardziej widoczne. Całkowity brak możliwości edycji po otrzymaniu odpowiedzi raczej nie wchodzi w grę, ponieważ mogą zdarzać się sytuacje, gdzie edycja jest wskazana, a nie wpływa na otrzymaną ocenę.
Pozdrawiam
Z
zolty

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podzielam Twój ból Wacku, ale bym się tym za bardzo nie przejmował.
Z tego co mogę doradzić to jedno, brak edycji to zły pomysł, i powinien być według mnie dostępny zawsze.
Przebywam często, gęsto na różnych portalach i ograniczenia wprowadzane w edycję bądź jej brak w sumie zawsze są krytykowane.

Osobiście jestem za tym by pozostało jak jest. Ewentualnie można dodać usuwanie swoich komentarzy [do postów innych użytkowników] bo to jest niestety niewykonalne.

Pozdrawiam!
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale przecież najważniejsze, że użytkownik nauczył się coś dzięki waszym poprawkom i jeszcze poprawił swoje wypociny I przecież o to chodzi w tym systemie nauki.

Ja na początku przejmowałem się punktami, ale kiedy okazało się, że niektórzy użytkow.nicy wchodzą na posty tylko po to by dać minusa (bez żadnego komentarza) odbiłem. To nie ma przecież żadnego znaczenia, podobnie jak logowanie się na cały dzień i stawanie się dzięki temu "guru". Ja loguję się tylko wtedy gdy się uczę, bo sam chcę dla siebie kontrolować ile poświęcam na naukę języka, ale jeśli komuś pozwala to więcej uczyć się lub mieć lepsze samopoczucie, to bardzo dobrze
enio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tym logowaniem to jakoś inaczej liczy, tak, że nie wystarczy się tylko zalogować :D

Teraz chyba nie da się tego sprawdzić, ale jak weszła możliwość porównywania się ze swoimi znajomymi, to mogłam wejść też na swoje staty z wykazem ilości nauki. Często w czasie gdy w tutorze byłam zalogowana przez parę godzin w tych statach była uwzględniona tylko godzina nauki... I faktycznie, uczyłam się wtedy ok godz (a może nawet trochę więcej), a przez resztę czasu przeglądałam inne strony internetowe (ale zakładka z tutorem ciągle była otwarta). Jak się włączy tutora i przez dłuższy czas nic nie robi, to też chyba nie dodaje tych minut...
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.