ZALOGUJ SIĘ

Lekcje

13 lat temu
Hej.
Mam takie pytanko... Ponieważ zastanawiam się nad kupnem kursu etutor, chciałabym się dowiedzieć, czy gdy skończy się cały ten wykupiony kurs, będą jeszcze jakieś inne lekcje? Bo chyba cały ten kurs nie obejmuje wszystkich dosłownie słówek i zwrotów, jakimi się posługują w UK...? To są chyba ( ja tak sobie to nazywam ) zaawansowane podstawy, czyli bez przeszkód bym się dogadała, ale tylko w takiej bardziej podstawowej wersji, a nie o wszystkim i wszędzie...
Czekam na odpowiedź...
M
madziasdz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

Witam
Jeśli przerobisz wszystkie lekcje dostępne w tej chwili na eTutorze, powinnaś z łatwością się dogadywać w j. angielskim. Na pewno nie będziesz znać wszystkich słów z tego języka (chociażby słownictwo mocno specjalistyczne, np. z anatomii), ale z tego używanego na co dzień pewnie z 95-98%.
Na pewno nie są to zaawansowane podstawy. Żeby się w miarę bez przeszkód dogadywać w Anglii, wystarczy znajomość języka na poziomie B2, może nawet B1. Na poziomie C2, na którym kończy się kurs, umiesz już prawie tyle, że możesz myśleć o kursie na tłumacza przysięgłego ;)
Tutaj są dokładniejsze opisy poziomów [url]https://www.etutor.pl/pomoc/poziomy.php[/url]
Pozdrawiam
Z
zolty
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

:)
U
ULAGROM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do @madziasdz
Tak, to są zaawansowane podstawy.
Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale od całkowitych podstaw potrzeba z eTutor dobre trzy lata aby zdać
FCE /dobre 3 godziny dziennie/. Za ramię z eTutor nie masz najmniejszych szans na tłumacza przysięgłego.
Język to nie tylko te widziane i napisane literki. Uważam, że znajomość języka polega na rozumieniu całości słów i swobodnym ustnym przekazywaniu tego co w głowie.
Na FCE z eTutor jak się bardzo postarasz, a dalej to tak wiesz ;)

ps. eTutor jest dobry dla tych co już jakoś kumają w tym języku, ale dla tych początkujących to jest on całkiem beznadziejny
Z
zenstef
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]Do @madziasdz
Tak, to są zaawansowane podstawy.
Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale od całkowitych podstaw potrzeba z eTutor dobre trzy lata aby zdać
FCE /dobre 3 godziny dziennie/. Za ramię z eTutor nie masz najmniejszych szans na tłumacza przysięgłego.
Język to nie tylko te widziane i napisane literki. Uważam, że znajomość języka polega na rozumieniu całości słów i swobodnym ustnym przekazywaniu tego co w głowie.
Na FCE z eTutor jak się bardzo postarasz, a dalej to tak wiesz ;)

ps. eTutor jest dobry dla tych co już jakoś kumają w tym języku, ale dla tych początkujących to jest on całkiem beznadziejny[/quote]

A powiedz, korzystałeś Ty z nowych lekcji eTutor?
Z
zolty

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pozwolę sobie na komentarz gdyż temat jest ciekawy:)

hmmm zaawansowane podstawy...a co to takiego? Lepiej będzie jak będziemy się posługiwali wytycznymi Rady Europy czyli od podstawowego do biegłego A1-A2-B1-B2-C1-C2.

Zgadzam się z zenstefem, że na tłumacza przysięgłego to raczej, podkreślam raczej nie ma szans bo to jest kurs ogólny. Poziom C2 czyli poziom proficiency, jest to biegła znajomość języka [porównanie do przyzwoitej oceny na maturze z języka polskiego będzie dobrym przybliżeniem]. Tłumacz to jest jeszcze wyższa półka od poziomu C2. Ba nie każdy mgr filologii dałby sobie radę z pracą jako tłumacz. Tu już trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Większość z nas polegnie na kolokacjach, nawet jeśli maja ceftyfikaty a nawet uczą angielskiego w szkołach.

Na moje oko to co teraz oferuje e-tutor jest świetne do poziomu B2, dobre na poziomie C1 a na C2 to należałoby materiał porządnie zrewidować.

Na poziomie C2 są już potrzebne ćwiczenia innego typu, w e-tutor jest cały czas za dużo błędów.
W diki zbyt mało jest komentarzy, opisu pułapek językowych itp. ale może z czasem to się pojawi.
Do tego jakiekolwiek słówka w słowniku bez zdania są bez sensu...nabijają tylko licznik w myśl 'ilość a nie jakość'.

Podsumowując język to nie jest zbitek słów, to o wiele więcej...posłuchajmy wybitnych polskich językoznawców prof. Bralczyka, Grzenię, Miodka...zrozumiemy co powiedzą, mało który z nas przez 5 minut będzie w stanie władać taką polszczyzną jak oni [nawet po przygotowaniu do jakiegoś wystąpienia].

Życzę wszystkim sukcesów w nauce :)
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

C 1 to na pewno nie przeskoczy

Również nie chcę krytykować eTutor, ale jest jak jest i z takim zapleczem to raczej ciężko przeskoczyć pewną poprzeczkę.

Jedno z moich pierwszych dzisiejszych zdań w powtórkach /zdanie z 1-wszej dziesiątki/:
I couldn't have done it without you. /zdanie z A 1 /
Lektor wymawia : I couldn't to done it without you.


A Gramatyka eTutor, no to proszę bardzo.
Przedstawiam lekcję z tych C /jak ktoś to pojmie, to może się czuć naprawdę jak ten na C /

,,Tryby warunkowe - formalne zdania
Aby zdania warunkowe brzmiały bardziej formalnie, stosujemy inwersję - przestawiamy szyk zdania.
Stosując inwersję stylistyczną, czyli przestawiając szyk zdania, sprawiamy, że zdanie brzmi bardziej formalnie. Inwersję można stosować w każdym trybie warunkowym.
"Had I..."
Aby przerobić zdanie w trzecim trybie warunkowym na bardziej formalne, opuszczamy słówko if, a czasownik posiłkowy had umieszczamy przed podmiotem."

No, niby jakoś wytłumaczone ;), ale chyba raczej na pewno bez dodatkowych dobrych książek i prowadzącego
to raczej tylko małe szanse na jakiekolwiek C.

Pozdrawiam innych użytkowników i Administrację.
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

'I couldn't have done it without you. /zdanie z A 1 /'
to nie jest poziom A1...
----------
'Aby zdania warunkowe brzmiały bardziej formalnie, stosujemy inwersję - przestawiamy szyk zdania.
Stosując inwersję stylistyczną, czyli przestawiając szyk zdania, sprawiamy, że zdanie brzmi bardziej formalnie. Inwersję można stosować w każdym trybie warunkowym.'
Nic nie skumałem ;) no ale tryby warunkowe słyną z tego, że są ciężkie ;)

Ja zawsze biorę poprawkę na to że jest to on-line, część rzeczy trzeba przeboleć, za to warto korzystać z tych które są niewykonalne na papierze i chwała im za to :)
Powtórki, diki hmmm, transkrypcja dzięki której sięgam do dawnych materiałów ... jak mi cos nie pasi;) hehe cała radocha z angielskim.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam kolegę.

Chyba najmniejszy problem w tym, w którym jest poziomie, ale
Lista słówek: 60 podstawowych słów /przecież ta lekcja z przykładowymi zdaniami jest w A1/

,,without = bez (kogoś, czegoś)
•I couldn't have done it without you. (Nie mogłem tego zrobić bez ciebie.)
•He signed the paper without saying a word. (On podpisał ten papier bez słowa.)
•She ran out of the café without paying her bill. (Ona wybiegła z kawiarni nie płacąc rachunku.)"

Ja również zaczynam brać poprawkę na to on-line.
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez witam kolegę :-)

Słowa w tym zwrocie 'I couldn't have done it without you.' są oczywiście podstawowymi, jednakże konstrukcja modal + have + III kolumna to raczej wyższa półka niż A1, tak mi się wydaje, że to B1... :)
Na A1 to widziałbym coś w stylu: I couldn't do it...ale zaznaczam musiałbym poszperać w źródłach bo już nie pamiętam do jakich zawiłości były poziomy A1 czy A2, starość nie radość ;)

Kolejne zdanie: 'He signed the paper without saying a word.' to już inna para kaloszy, zwykły past simple.
Dawno to było może coś namieszałem.

Tak na marginesie to na pewno wiesz zenstefie jakie pułapki i zakrętasy mozna powymyslać nawet z tych podstawowych 100 czy 200 słów, konstrukcje i kombinacje z nimi można tez spotkać na wyzszym poziomie:)

np. He has a good knowledge of English.
i jak tu nie namieszać jak jakiś uczeń wyskoczy z pytaniem co robi tu 'a' przecież knowledge jest niepoliczalny...ale wiadomo na A1 raczej się pomija sporo takich 'kwiatków'.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Warto jednak zauważyć, że: etutor.pl + extra chęci i czas = 169zł /rok
Żeby osiągnąc B2 innymi drogami zapłacimy za konkretne przygotowanie:


Upstream Pre Intermediate B1 Workbook
Virginia Evans, Jenny Dooley
Podręczniki Upstream Pre-Intermediate znakomicie nadaje się do wykorzystania w szkołach ponadgimn... od 29,06 zł
do 38,49 zł


Upstream Upper Intermediate B2+ Workbook
Bob Obee, Virginia Evans
Kurs Upstream został opracowany dla uczących się na siedmiu poziomach: od poziomu beginner do poz... od 31,33 zł
do 38,49 zł


Upstream. Beginner. Techer's Workbook
Virginia Evans, Jenny Dooley
Pierwsze trzy częsci kursu Upstream zostały opracowane dla uczących się na poziomie od początkują... 33,80 zł

Upstream Elementary A2 Workbook
Virginia Evans, Jenny Dooley
Kurs Upstream został opracowany dla uczących się na poziomie od początkującego (beginner) do bieg... od 29,06 zł
do 36,99 zł


Upstream. Beginner. Student's Book
Virginia Evans, Jenny Dooley
Pierwsze trzy częsci kursu Upstream zostały opracowane dla uczących się na poziomie od początkują... 23,80 zł

Upstream Elementary A2. Student's Book + CD
Virginia Evans, Jenny Dooley
Zawiera bogaty wybór zachęcających do nauki zadań i przydatnych ćwiczeń z zakresu słownictwa, gra... od 42,74 zł
do 52,90 zł

Upstream B1. Student's book
Virginia Evans, Jenny Dooley
Upstream Level B1+ is a modular secondary-level course for learners of the English language at CE... 56,00 zł

Upstream Intermediate B2 Student's Book - Evans Virginia, Dooley Jenny
Kolejne podręczniki z serii Upstream zostały opracowane dla uczących się na poziomie od średnio z... 50,51 zł



Workbooki: ok. 120zł
Student's Booki: ok. 180zł

;) Coś za coś, a etutor moim zdaniem świetnie uczy wymowy, czego raczej z tradycyjnymi podręcznikami w takim czasie nie opanujemy nigdy. (bez lekcji z nauczycielem)

ps: Nawet nie wliczałem pre-intermediate ...
Ajdija
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Książki tej autorki ... Virginia Evans ... są warte każdych pieniędzy, serio :)
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki