ZALOGUJ SIĘ

Ocena wymowy

14 lat temu
Myślę, że bardzo pomocna byłaby opcja oceny wymowy danego słówka. Spotkałem się kiedyś z czymś takim w innym programie do nauki wymowy w wersji demo (zrezygnowałem z tego, ponieważ sporo to kosztowało i lektor był amerykański). Polegało to na tym, że program oceniał wymowę słówka albo zdania poprzez porównanie z wymową lektora. Z tego co pamiętam były tam trzy parametry wymowy; amplituda dźwięku, częstotliwość dźwięku i chyba ''takt wymowy''. Po wymówieniu i nagraniu słówka program oceniał jak dobrze je się wymówiło np. amplituda w 60% częstotliwość w 45% ''takt'' w 55%. Aby program zaliczył daną wymowę trzeba było uzyskać z tego co pamiętam 50-60%, co wcale nie było takie łatwe. Coś podobnego w etutor byłoby bardzo pomocne. Z tego co widzę program jest zdolny do porównania wymowy, potrzeba tylko to ocenić.
Pozdrawiam i życzę dalszego progresu programu.
K
krystof

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jest ocena. Im pasek na dole jest bardziej biały, tym lepiej... Jednak co do tych wykresów to mam wątpliwości czy wogle jest możliwe powiedzenia tego identycznie :rolleyes:
W moim przypadku każde nagranie byłoby niezaliczone :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spróbowałem się nagrać na to coś i powiem, że wymówienie tego tak jak jest nagrane graniczy z cudem.
Nie dlatego, ze sa trudne slowka, mozna np. nagrac 'house' ale dlatego ze jakos 'dziwnie' to system nagrywa.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.