ZALOGUJ SIĘ

Wymowa - znaczenie wykresów

14 lat temu
Gdzie mogę znaleźć info o tym, co oznaczają kreski niebieska i różowa w Wymowie, bo za Chiny nie mogę się domyśleć, a potem jest analiza mojej mowy i co ja mam sobie z tego czarno-białego paska zrozumieć?

Jest 27/08 i tak jak podejrzewałem: dużo wyświetleń, ale żadnej odpowiedzi od techników :(
M
misza1000

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Trener wymowy jest obecnie w wersji beta, będzie jeszcze rozwijany. Na chwilę obecną prezentowane są następujące informacje:

* górny wykres: amplituda dźwięku (mówiąca o głośności poszczególnych fragmentów)
* dolny wykres: cechy dźwięku, w tym widmo częstotliwości (czarne punkty), poziom intensywności dźwięku (czerwona kreska) czy informacja o dźwięczności głosek (niebieska kreska)

Wykres na samym dole aplikacji (czarne paski) pokazuje w przybliżeniu miejsca, w których nagranie użytkownika najbardziej różni się od nagrania lektora. Im więcej ciemnych pasków, tym większa różnica. Najlepiej zaznaczyć taki fragment na wykresie amplitudy i odtworzyć go, klikając kolejno w zaznaczony fragment na wykresie nagrania lektora i wykresie nagrania użytkownika. Można wtedy zidentyfikować różnice w brzmieniu błędnie wypowiedzianej głoski.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.