ZALOGUJ SIĘ

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

14 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Mam propozycję dla twórców tej strony. A może by tak jakieś małe nagrody czy bonusy dla 40 najlepszych czy trzech najlepszych. Co wy na to?
Bo dla dla mnie gdy nie znam innego kursanta osobiście to żadna tam motywacja czy będę piąta czy 150.
A
alicja1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Eee, super pomysł który sprawiłby, że co poniektórzy zaczęliby fałszować swoje wyniki i w rankingu zamiast wymiernych danych, które by mówiły nam, ile inni się uczą byłyby kosmiczne liczby, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wkrótce wprowadzimy możliwość tworzenia grup znajomych. Pozwoli to porównywać swoje wyniki z osobami, które są Pani faktycznie znane.

Nie przewidujemy wprowadzania nagród za miejsce w rankingu - tak jak zauważył Estiny, mogłoby to prowadzić do nadużyć. Nie warto uczyć się dla liczb ani nagród, tylko dla siebie :).
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem w Anglii 3 lata pracowalam przez pierwsze 15 miesiecy w polskiej firmie nie znalam wogole angielskiego.Dzieki Tutor juz wiem jak poprawnie wymawiac to slowo .Jestem od tygodnia bez pracy ponoc to tutaj normal ale dzieki godzinom spedzonym z Tutorem bez problemu rozmawiam z moimi potencjalnymi pracodawcaminie mam tremy i ciagle jestem glodna tego angielskiego.Najwieksza nagroda Moi Mili Koledzy Uczniowie jest moznosc wypowiedzenia swoich mysli,swojego zdania Tutor nie musi dawac zadnych nagrod to Wy sami mozecie byc nagrodzeni jesli bedziecie uczyc sie systematycznie.A rankingi i lokaty no coz cos na ten temat wiem i swoje zdanie mam ale to juz jest moja prywatna wiedza.Serdecznie pozdrawiam Druzyne Tutora i wszystkich Uczniow.Ipon
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no tak o tym nie pomyślałam
A
alicja1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzięki ipon za słowa dodające otuchy i zapału do nauki :)
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

proponuję nagrody dla najbardziej aktywnych "forumowiczów"
może forum byłoby dzięki temu ciekawsze
i więcej by się na nim działo
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam, a moze by jakies spotkanie zorganizowac np. we Wroclawiu, bo chyba ekipa Etutora ma siedzibe we Wroclawiu?. nastepnego lata np.
Maria
mradzanowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trafiłam na takie info (raptem sprzed miesiąca):

"Tutaj mamy kolejną drobną innowację. Masz tylko jeden obowiązek : zrealizować minimum dwie dowolne lekcje tygodniowo. Jeśli zrobisz je uczciwie, z uwagą (system będzie to wiedział, bo w lekcji jest dużo interakcji) to weźmiesz udział w losowaniu nagrody. I tak co tydzień. Warunkiem jest, abyś nie miał zaległości i przerobił zaledwie 2 przyjemne, multimedialne lekcje. Jeśli zrobisz 4, Twoje szanse rosną dwukrotnie, a jeśli 6, to aż trzykrotnie. Zatem, w każdym tygodniu masz do wyboru: nauczyć się czegoś i wziąć udział w losowaniu nagrody czy też zaniedbać swój rozwój i stracić szansę na nagrodę".

http://www.edulandia.pl/edulandia/1,119133,13470201,Jezyk_obcy_z_internetu.html

Jednak na portalu tej informacji nie widzę (ani na etutor.pl ani na etutor.gazeta.pl).
bird
DoRi_OlGaAA - Ciekawe jak zespół eTutora się do tej informacji ustosunkuje ;p - 11 lat temu
pako - Obecnie system nagród za aktywność wdrażany jest pilotażowo w firmach, które korzystają z kursu i zdecydowały się na taką funkcjonalność. Jeśli system się sprawdzi, rozważymy wdrożenie go na szerszą skalę także dla klientów indywidualnych. - 11 lat temu
barwa.jesienna - Proszę głośno napisać, gdy system będzie wdrożony na tę szerszą skalę. Spróbuję wtedy zrobić parę lekcji tygodniowo, dopóki mi się łepek nie przegrzeje;) Jeżeli nagroda będzie naprawdę extra, np. jakieś autko (bo stare mi jakoś dyszy), to mogę nawet 10 lekcji tygodniowo przeklikać;)


PS W tej reklamie jest wyraz "światków".
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ten system, który wdrażacie, moim zdaniem nie jest dobry. Będzie pomijał osoby, które uczą się solidnie i systematycznie, ale nie mają czasu by tkwić tutaj godzinami.

Jeżeli dodam wszystkie elementy lekcji do powtórek i będę to robić w tempie 2 lekcji tygodniowo, po paru miesiącach powtórek będzie 200 - 300 dziennie, co oznacza że na same powtórki przeznaczam 1- 1,5 godziny. To jest wariant optymistyczny. Wielu będzie miało dość po pół roku i poszuka sobie przyjemniejszej i mniej stresującej formy nauki, niekoniecznie w internecie.

Wasz pomysł jest atrakcyjny dla osób, które już mają sporą wiedzę i elementy lekcji załatwiają przyciskiem "pomiń". Nie wiem, po co ten wyścig szczurów. Czy bez wojen i igrzysk nie potrafimy niczego osiągnąć? A potem jest stres.

Nie piszę o sobie, wbrew żartobliwemu komentarzowi, nie jestem zainteresowana. Nagrodę będę mieć, podobnie jak wyżej pisze Ipon wtedy, gdy uda mi się uzyskać swobodę w posługiwaniu się językiem. Jeszcze mi do tego etapu naprawdę sporo brakuje, ale i tak nie posiadam się z dumy.
B
barwa.jesienna
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Ja wykonuję conajmniej 2 lekcje tygodniowo (zwykle więcej) i uważam to za niezbędne minimum. I po pół roku intensywnej nauki nie mam 200-300 powtórek dziennie, tylko średnio ok. 100 dziennie. Dodam, że nie dodaję do powtórek słów oczywistych, które się po prostu zna. Po za tym, kto ci każe brać w tym udział, ucz się jak chcesz i każdy niech uczy się wedle tego co, uważa za skuteczne w jego przypadku. Nie ma przymusu. - 11 lat temu
barwa.jesienna - Co to za ton "kto ci każe"? To jest forum i miałam prawo przedstawić swój punkt widzenia. Mam trochę doświadczenia i wiem, o czym piszę. A naprawdę nie myślałam o sobie. Zastanawiałam się, jak radziłby sobie na moim miejscu ktoś bardziej zabiegany lub mniej entuzjastycznie nastawiony.
- 11 lat temu
barwa.jesienna - Po pół roku nauki (uczciwie przyznaję, że to były powtórki mojego poprzedniego poziomu po resecie konta) mam 6 tysięcy elementów i średnio 250 powtórek. Na 1-2 oceniam nie więcej niż 15%. Intensywnie uczę się od stycznia.
Gdy zaczynałam 3 lata temu nie miałam żadnych oczywistych słówek, zupełnie nie znałam gramatyki. Robiłam 1 lekcję tygodniowo, systematycznie. Półtora roku później miałam absolutnie dość. Kilkanaście tysięcy elementów dodanych, w tym upiorne zdania i 300, a nawet 400 powtórek dziennie. Wręcz się dziwię, że tu jestem i że nadal się uczę.
PS Teraz nauka znów jest dla mnie przyjemnością.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - No jak widać na przykładzie twoim i moim mamy zupełnie inny system nauki, inne doświadczenie itd. Ważne żeby było najlepsze dla nas samych :) Dla mnie też 300 powtórek na dzień byłoby męką, w ogóle nie efektywną, dlatego staram się mieć nie więcej niż 100 na dzień, a najlepiej by było nie więcej niż ok. 70 na dzień. A ton "kto ci każe" jest odpowiedzią na "po co ten wyścig szczurów". - 11 lat temu
barwa.jesienna - Nie zaatakowałam nikogo osobiście tym wyścigiem szczurów.
Rozumiem Cię, wiem że każdy ma inne doświadczenia. Gdyby jednak system opisany w artykule został wdrożony ogólnie, pasowałby osobom znającym angielski od dziecka, wybitnie uzdolnionym, a kogoś zwyczajnego i mniej oblatanego w angielskim mógłby sprowokować do nauki po łebkach, a jeszcze inni mogliby wpaść w błędne koło powtórek, których wciąż przybywa. Nie liczyłam, teraz 1 lekcja zawiera chyba około 100 elementów.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
barwa.jesienna - Ten portal chyba chce być przyjazny dla użytkowników, więc moim zdaniem powinien dawać równe szanse wszystkim. Niech promuje osiągnięcia, systematyczność - jestem tylko przeciw nauce na czas.

Dla mnie 200 - 250 powtórek to pestka. Półtorej godzinki i znikają. Powyżej 300 i jeszcze ze zdaniami, to masakra. Ale są tacy, co mogą więcej i nie sprawia im to problemu. Szczerze podziwiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"System losowania nagród" który jest opisany w powyższym artykule ma prawdopodobnie na celu mobilizację nauki dla osób, którym zakład pracy wykupuje abonament na tutorku. Tak żeby pracownicy korzystali z niego i firma nie miała poczucia, że wyrzuca pieniądze w błoto.

Dla użytkowników indywidualnych przydałby się jakiś inny system, gdzie nargodą mogłoby być przedłużenie abonamentu, czasowy dostęp do modułu biznes lub darmowy egzamin (lepsze to niż kubek czy kilka długopisów :D, a dla tutorka koszt niewielki). Inną kwestią jest kryterium aktywności osób, które miałyby być brane pod uwagę w losowaniu. Sam pomysł jest jednak dobry i z pewnością portal e-tutor zyskałby parę punktów reputacji w realnym świecie :)
hilbert
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
barwa.jesienna - Tak, w przypadku firm to inna sprawa. Być może są to abonamenty na określony czas, np. roczne, co też zmienia postać rzeczy.

Masz świetny pomysł na nagrody!

Inne portale przyznają za naukę punktację. To jest taki umowny stan posiadania, ale też mógłby mobilizować. Tutaj nie ma punktów ani za wykonanie lekcji, ani za zgłoszenie błędu przyjętego do poprawki.
- 11 lat temu
Ewelina79 - Nagrodą jest zdobyta wiedza. - 11 lat temu
barwa.jesienna - Z całą pewnością.
Jest całkiem spora grupa osób, które pytają "jak się zmotywować". Wystarczy przejrzeć stare wątki forum - ile osób piszących rok temu ma dziś rangę z jedną szarą gwiazdką - oni tu już nie zaglądają. To takie osoby - te które powinny się uczyć albo chciałyby, ale nie mają cierpliwości, czasu, za trudna sprawa, nie chce im się - mogłyby zachęcić nagrody.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.