ZALOGUJ SIĘ

Wymowa lektora

15 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Mowiacy Slownik Angielskiego to naprawde fantastyczna sprawa.Jest jednak maly problem,lektor mowi za szybko i bardzo niewyraznie,a szkoda,poniewaz wymowa jest bardzo wazna.Mieszkam obecnie w Anglii i bardzo sie ucieszylam ze taki program jest dostepny.jestescie chyba jedyni ktorzy zaoferowali nam taki program.Jest doskonale rozwiazany pod wzgledem pisowni i wykorzystania danego slowa w roznych zdaniach.Jednak wymowa jest praktycznie niezrozumiala ,przynajmniej dla mnie.Pozdrawiam Iwona
D
doberman
mareczekchudyCSM - Dziękuję za Twoją sugestię. Podpisuję się pod Twym postem wszystkimi kończynami. Bardzo potrzebna funkcjonalność. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Nie wiem jak długo się uczysz (z tego co napasałaś wynika że krótko) ale zrozumienie języka mówionego wynika głównie z osłuchania ponieważ nie da się tego nauczyć (wielokrotne POPRAWNE powtarzanie = osłuchanie). Można się nauczyć zapisów fonetycznych i poprawnie je wymawiać czytając.
Trzeba słuchać jak najwięcej niekoniecznie wszytko rozumiejąc, jak to się mówi trzeba przyzwyczaić ucho do nowych dzwięków. Słuchać Słuchać .... Jeśli mieszkasz w Anglii to ja bym oglądał / słuchał TV/RADIO (nie trzeba wszystkiego rozumieć - na początku nawet można nic nie rozumieć efekty pojawią się z czasem)

Sam pomysł ze zwolnieniem lektora jest dobrą opcją mi osobiście pozwoliłoby się to wsłuchać w formy miękkie skrócone, ja widziałbym to tak odpowiedni suwak lub checkbox'y np :
Zwolnik x2 ; x3; x4
Przyśpiesz x2 ; x3; x4


To powyżej to moja prywatna opinia. :) Jak ktoś uważa inaczej prosze pisać.
D
declerc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To są nagrania lektora, a nie syntezatora mowy - nie da się ich tak po prostu zwolnić ani przyspieszyć. Jeśli ktoś chce wsłuchać się w wolniejszą wymowę, polecam syntezator Ivona ([url]http://www.ivona.com/online/editor.php?tmpl=15[/url]), niestety są tam tylko głosy American English.
t.linkowski
mareczekchudyCSM - Da się, da ale właścicielom eTutora się nie chce takiem funkcji wprowadzić :-( - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zachęcam do umieszczania opinii na temat rankingu w osobnym wątku, bądź też przekazywania ich do nas pocztą elektroniczną. Proszę nie umieszczać postów w wątkach na zupełnie inny temat. Takie posty będziemy po jakimś czasie usuwać ze względu na utrzymanie porządku na forum.

W sprawie rankingu - naszym zdaniem osoba znajdująca się na pierwszym miejscu faktycznie wykonuje tyle powtórek tygodniowo. Nie jest to nikt z kręgu znajomych pracowników naszej firmy. Za znalezienie się wysoko w rankingu nikomu nie płacimy ani nie dajemy żadnego typu "bonusów". Nie możemy też przecież zabronić nikomu robienia większej liczby powtórek niż Ipon.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pisałem wcześniej o syntezatorze mowy Ivona. Teraz dodali dwa głosy British English, dlatego tym bardziej polecam wykorzystywanie tej strony do sprawdzenia, jak należy przeczytać jakieś zdanie lub tekst: [url]http://www.ivona.com/online/editor.php?tmpl=15[/url]
t.linkowski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.