ZALOGUJ SIĘ

Jak mogę stwierdzić, czy poprawiłam wymowę?

13 lat temu
Czy jest jakiś sposób, by sprawdzić poprawność mojej wymowy w dialogu (nie licząc własnego wyczucia) przy odsłuchiwaniu? To samo pytanie dotyczy pojedynczych słówek - jak mogę stwierdzić, czy poprawiłam wymowę?
absurdalia
ilosoczek - Skorzystaj z trenera wymowy lub zamieszczaj swoje nagrania w publicznych. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

nalepiej pogadać z kimś, dla kogo angielski jest rodzimym językiem
jeżeli taka osoba cię zrozumie to mówisz dobrze

przy okazji, w angielskim nie ma czegoś takiego jak jeden poprawny sposób wymawiania - sama Anglia jest pełna różnych akcentów, nie mówiąc już o amerykańskim, australijskim, indyjskim itd. itp.

np. słówko: either - wymawia się: ajder lub ider - obie formy są poprawne

inny przykład to schedule, wg słównika wymawia się po brytyjku: szedjul, a po amerykańsku: skedźul, ale wielu młodych Brytyjczyków wymawia jak Amerykanie - i bądź tu mądry

sorry za polski zapis wymowy, nie ma on służyć do nauki, ma po prostu pokazać różnicę
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie. Najważniejsze, że ludzie potrafią Cię zrozumieć i niekoniecznie musi być to anglik czy amerykanin bo przecież angielsku służy także do porozumienia się z ludźmi z całego świata ;)
ryan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

,,..jak mogę stwierdzić, czy poprawiłam wymowę?"
A może mówisz bardzo dobrze i nie musisz jej poprawiać/?/
Wyślij koleżanko swoje nagranie jednej z lekcji.
Może się znajdzie jakiś użytkownik i w wolnej chwili oceni Twoją mowę.
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możesz też skorzystać z aplikacji trenera wymowy -> w ćwiczeniach :)
danane

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trudne pytanie. Najlepiej by było jak byś spytała o to nauczyciela od angielskiego. Możesz też porównać z wymową w np. filmach.
C
cinek99
violino - Nie jesteś w stanie SAM się porównać. Bo pewnych dźwięków zwyczajnie możesz (jeszcze) nie słyszeć i może Ci się tylko wydawać, że wymawiasz je poprawnie.
Przykład? Sheep i ship - większość Polaków, zwłaszcza na początku, wymawia te dwa słowa tak samo. I również tak samo je słyszy.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skorzystaj z aplikacji 'trener wymowy" lub po prostu słuchaj jak mówią inni, później możesz naśladować ich sposób mówienia. Po pewnym czasie będziesz intuicyjnie to wyczuwać ;)
A
abombalicka
TLK - a co ta aplikacja zaczęła działać ???
bo mnie NIGDY nie udało się z niej skorzystać -:(
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.