ZALOGUJ SIĘ

"We plaid basketball last Monday" a czy nie powinno być played?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
plaid w diki to "pled w szkocką kratę (część stroju narodowego Szkotów)" to trochę bez sensu. I ja mam za to zapłacić?
B
blachol82
Ewa-Sally - Czy przeczytałeś/aś polecenie do tego ćwiczenia? - 10 lat temu
Ewelina79 - Nie musisz za nic płacić, przeczytaj najpierw polecenie ze zrozumieniem - "Choose the correct sentence that emphasises that something has been done for sure", a potem się rzucaj. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

aby utworzyć formę w Simple Past od czasownika play dodajemy -ed i powstaje played. Mmay określenie czasu więc na pewno będzie to czas Simple Past
T
tp73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No tak, powinno być, jeśli byłoby to prawidłowe zdanie. W tym ćwiczeniu zdanie to jest błędne - właśnie dlatego, że jest napisane plaid a nie played. Prawidłowe jest tu We did play...
A
anna.ole
blachol82 - jest to mój pierwszy, próbny dzień z etutor, dużo tu jest takich błędów? - 10 lat temu
anna.ole - Na tym właśnie polegało to ćwiczenie - żeby wyłapać błędne zdania, a wskazać prawidłowe. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W tym zadaniu "plaid" jest umieszczone specjalnie jako podchwytliwa odpowiedź. Zdarza się, że niektórzy właśnie w ten sposób chcą zapisać "played" - w ten sposób chcemy zwrócić uwagę na to zagadnienie.

Natomiast poprawną odpowiedzią jest oczywiście A. W języku angielskim można wzmocnić wypowiedź właśnie poprzez użycie operatora w zdaniu twierdzącym.
karol.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.