ZALOGUJ SIĘ

Jak słownie zapisywać daty?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Jeżeli mam datę 9 August 1000, to piszę ninth August one thousand ? Czy do takiego zapisu dodaję "the year" ? Kiedy dodaję "the year" ? Czy mogę pisać "oh" lub "and" - jeżeli zero jest w dacie na drugim miejscu ?
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

The stawiamy przed dniem, odsyłam do lekcji 56:
"Chociaż nie zawsze zapisując datę, zapisujemy także the , zazwyczaj musimy je przeczytać przed dniem! Tylko w wymowie amerykańskiej opuszczenie the jest możliwe." wobec powyższego będzie:
5 maja 2005 - The fifth of May, two thousand and five,
14 sierpnia 2011 - August the fourteenth, two thousand and eleven.
W Twoim przypadku będzie: The ninth of August one thousand lub August the ninth one thousand.
W przykładach z lekcji rok 2002 to twenty oh two, 1007 to ten oh seven a nie two oh zero two;
2012 to two thousand and twelve a nie two oh twelve - z tego wynika, że nie możesz napisać "oh" jeśli w dacie zero jest na drugim miejscu.
Pozdrawiam :)
S
sosnaeu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale jeżeli będzie na trzecim miejscu to tak ?
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jak zapisać cyframi datę: 8 th April 1000 ? 8/4/00 ? Jak napisać daty z przyszłości: 3000, 2025, 2302 ?
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kobieto jeśli masz tak dociekliwe pytania to raczej zgłaszaj je do Tutora.Jedna kwestia i mnóstwo pytań dublujących się.Nie wiem dlaczego powielasz swoje pytania ,czasami wystarczy poszukać w google albo na archiwum forum.Moim zdaniem zanim zadasz pytanie na ten sam temat po raz kolejny spróbuj znależść odpowiedż na swoje pytanie.Wiem,że kto pyta nie błądzi ale intensywność Twoich pytań i to pytań ciągle tych samych nie skłania potencjalnych odpowiadaczy do aktywności.Bądż bardziej aktywna w docieraniu do wiedzy ,masz tyle możliwości.
ipon
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
starekonto_wan91 - Kobieto nie pouczaj tylko nauczaj - 10 lat temu
zorija - a co to za sformułowanie "kobieto"?- to ma być pejoratywne określenie? - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
starekonto_wan91 - takie samo jak piętro wyżej - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, związane z datami, znajdziesz analizując spokojnie lekcję 56 - polecam drążenie tematu samemu, tylko wtedy naprawdę coś Ci w pamięci zostanie. To o co pytasz jest proste a odpowiedzi masz podane w lekcji nr 56 - Let's go shopping. Jestem akurat po jej przerobieniu, gramatyka jest wytłumaczona naprawdę wyczerpująco, jeśli poświęcisz troszkę czasu nie będziesz mieć problemu z datami.
S
sosnaeu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.