ZALOGUJ SIĘ

Poziom B1 i rozumienie filmików z TED

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Czy osoby na poziomie B1 rozumieją zamieszczane czasem na koncu lekcji filmiki z TED, czy tylko mi jest cieżko wyłapać cokolwiek i uwazam że są za trudne?
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Czasami za pierwszym razem mam wątpliwości, ale jak przesłucham kilka razy to jakoś się samo rozjaśnia. Żeby poprawić "zrozumienie" na TED i tym podobnych trzeba posłuchać podcastów. Niestety sam słucham za mało, bo zawsze te powtórki i inne ćwiczenia:)
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi kingamusic, ja potrafię zrozumieć wykładowców z TEDa.
Osłuchałem już ponad 20 wykładów z ciekawości I w mojej ocenie zrozumiałe jest dla mnie ok.3/4- mam na uwadze rozumienie ze słuchu I bez zaglądania do słownika. Dziesięć lat temu podobały mi się nagrania "Kelly Family"-fajne I śpiewne ale TEN ich język Irlandzki to była tragedia w słuchaniu. Dzisiaj ponownie słucham tamtych nagrań I już nie mam problemu ze zrozumieniem słów. Z internetu często odsłuchuję OMG- fajnie, żartobliwe reportaże.
A tu na eT często włączam odsłuch na https://www.diki.pl/radio/podcasty/?channel=113 Amateur Traveler. Z prowadzącym Chrisem Christensonem nawiązałem korespondencję emailową. Podcast Amateur Traveler podoba mi się z powodu ciekawości z podróży po świecie oraz z opowieści wielu międzynarodowych korespondentów.
Pozdrawiam, JKP
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, może nie napiszę nic ciekawego, ale pragnę zauważyć, że przy filmikach TEDa jest możliwość włączenia napisów tłumaczących tekst w różnych językach, między innymi po polsku. W każdej chwili można te napisy włączyć po uruchomieniu nagrania.
"Aby włączyć napisy, rozpocznij odtwarzanie, a następnie wybierz język napisów z listy rozwijalnej."
Bez napisów, rzeczywiście ciężko jest zrozumieć, oczywiście to jest sprawa indiwidualna.

Pozdrawiam.
?
Gość
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
kingamusic - Ja oczywiscie o tym wiem, ale w tablecie niestety nie mam takiej funkcji :-\ , ale dziękuję za podpowiedź. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.