ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego "You have got to register"?

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Nie rozumie tego zdania "You have got to register" - musisz sie zarejestrowac. Nie powinno byc "You have to register"
---
Element 4 z 8
J
jessica8

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Obie wersje są poprawne. "Have got" jest używane w Wielkiej Brytanii.
B
barwa.jesienna

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowa lekcja ,ćwiczenia ,żadnych objaśnień że strony Tutora.Pozostają pytania,wątpliwości barwa jesienna daje odpowiedż.A ja pytam Tutora dlaczego gramatyka jest taka słabiutka i dlaczego po danej lekcji jest tyle pytań?Chyba nie będę wyjątkiem jeśli poproszę o tzw łopatologię.Wiele lekcji jest tak potraktowana marginalnie,co innego w treści lekcji ,co innego w ćwiczeniach.Poprawna odpowiedż w ćwiczeniach nie ma odzwierciedlenia w lekcji ,bo temat nie był poruszany.Dzięki,że jest barwa jesienna na tym portalu .
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
wacek6713 - "Dzięki,że jest barwa jesienna na tym portalu." i Ty. - 11 lat temu
barwa.jesienna - Dziękuję Ipon, :). Szczerze mówiąc, ja się za bardzo nie udzielam, bo ciągle jeszcze za mało wiem. Zawsze się boję, że źle odpowiem. Czasu też mi brakuje (uczę się "po nocach").
"Have" i "have got" jako czasowniki modalne są objaśnione w którejś lekcji i to niejednej. Nie pamiętam, w którym miejscu, ale są. Myślę, że to sprawa tego typu, że nie da się wszystkich zasad opanować na pierwszych lekcjach. Gdy ktoś czegoś nie rozumie, zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto podpowie, wyjaśni cierpliwie. Wacek ma rację, że to właśnie Ty - nie ja.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Dla mnie wacek6713 jest autorytetem w temacie gramatyki,dzięki wacku 6713 ,że jesteś z nami .Twoja wiedza i sposób jej przekazywania odnośnie gramatyki są nie do przecenienia.Szkoda,że to nie Ty uczysz nas gramatyki angielskiej.Ogromny szacunek i moc pozdrowień. - 11 lat temu
wacek6713 - Wielkie dzięki, ale sądzę jednak że mnie przeceniasz. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki