ZALOGUJ SIĘ

CAE - substytut papieru toaletowego, czy dobra rzecz ?

13 lat temu
Czy certyfikat CAE jest przydatny w życiu ? Bo niby wszyscy zdają, a nikt nie mówi co on praktycznie daje. Po opiniach moich znajomych, mowiących mi, że jeśli nie idę na filologię angielską, albo nie chcę uczyć dzieci w podstawówce, to jedyne zastosowanie, jakie mi zostaję, to to podane w tytule ... Jest jakieś konkretne zastosowanie jego, oprócz ewentualnie 6 z angielskiego w szkole ?

Pozdrawiam,
;o
eneduelike

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Ciekawe pytanie.
Moja odpowiedz bedzie bardzo prosta.
NIE JEST POTRZEBNY.
Jesli chodzi o znalezienie dobrej pracy,kiedys tak faktycznie bylo,ze byl to dodatkowy atrybut.
Teraz jesli szukasz pracy w firmie, gdzie jezyk ang. jest niezbedny i tak interview przeprowadzac beda co najmniej 3 osoby, 2 z nich plynnie mowiace po angielsku.
Za granica sprawa jest jeszcze prostsza, bo jak mozna sie domyslic fluent to standard.
Ale i tutaj mamy male ale, jesli bowiem wybierasz sie na dodatkowe kursy, czesto procz wstepnego egzaminu sprawdzajacego poziom wiedzy z danej dziedziny, wymagany jest tez certyfikat znajomosci jezyka.
Ot to tyle ode mnie .
Pozdrawiam,
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w zasadzie Myszula ma rację, do niczego to niepotrzebne
może jako dodatek, gdyby mieli dwu identycznych gości, to wybiorą tego, co ma lepsze papiery
tyle w Polsce, gdzie czasami się jeszcze papiery przydają, a jeżeli chodzi o zagranicę, to żadne papiery z Polski nie mają znaczenia, zresztą w UK zawsze lepiej patrzą na praktykę niż na tytuły
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wybiora tego, kto ma znajomosci. :(
To sie niestety nigdy nie zmieni.
Za granica honorowane sa rozne papiery,ale pierwszenstwo maja wszelakie tytuly zdobyte na miejscu .
TopMan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak ktoś ma czas i pieniądze to nie zaszkodzi. Mój szef ma świra na punkcie przróżnych papierków :( i przeprowadza rozmowy po angielsku tylko z osobami z certyfikatem.
P
p-o-l-a
p-o-l-a - A Myszula niestety ma racje- znajomości na pierwszym miejscu. - 13 lat temu
p-o-l-a - W Polsce prawie każdy w CV pisze- angielski biegle w mowie i w piśmie i certyfikat choć trochę ułatwia selekcje - 13 lat temu
zenstef - Nie macie całkiem racji. Są też tacy, dla których najważniejszy jest człowiek
i jego charakter, a wszystkiego można się nauczyć. Może jestem w mniejszości, ale ja tak po prostu postępuję...
- 13 lat temu
zenstef - Ta Wasza teza to może na frywolne stanowiska. A ja to mam gdzieś papierki potwierdzające nie wiem jakie umiejętności. Ja zadaję szybkie trzy pytania i wiem kto co wie, a w potwierdzaniu angielskiego, to tak skromnie myślę, że bym potrafił odsiać ziarno od plew :) - 13 lat temu
Hermenegilda - Szlachetne jest to jak postepujesz, ale jak zapewne sobie zdajesz z tego sprawe, niestety chyba jednak jestes w mniejszosci.
Zycze wszystkim by ludzi takich jak Ty bylo jak najwiecej.
Pozdrowki,
- 13 lat temu
zenstef - A z różnymi papierami przychodzili...
ale po prostu wielu po prostu najnormalniej nie zna podstaw z życia
i nie potrafi najnormalniej porozmawiać w zakresie ich nauki...
- 13 lat temu
Hermenegilda - Czyli kolejna konkluzja jest taka, jaka przedstawia Ewa "Można mieć papier w głowie "pusto";)"
Ja nie mam za duzo papierow, ale chetnie bym dla Ciebie pracowala.
Pozdrawiam
- 13 lat temu
TopMan - Ustaw sie w kolejce :) - 13 lat temu
zenstef - Do Hermenegilda. Nie, pracodawca bardzo szybko zauważy papier w głowie ;)
Ja mam na teraz różne swoje problemy ;)
a na teraz myślę o ludziach, którzy potrafią się wczuć w codzienne problemy...
Mam nadzieję, że dotychczas wybierałem dobrze ;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A te swoje papiery to sobie możecie schować gdzieś :)
Trzy szybkie pytania są dla mnie na razie w przewadze :)
i tak mogżecie się uczyć do końca swojego zakitranego życia :)
Jest to raczej smutne... ale te Wasze papierki są raczej smutne :(
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - A do czego teraz dążycie po studiach?
Coś się Wam raczej udało :)
A do kogo mamy mieć teraz pretensje?
Na pewno nie do siebie, bo system edukacji jest taki jaki jest :(
Raczej tłukli Wam w głowy nie to co potrzebne w codziennym życiu, a później są tylko pretensje...
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - A ja Zenku nie mam CEA :)
Ale sobie zrobie :) w wordzie...
- 13 lat temu
zenstef - Jak na moje to nie musisz go robić w Wordzie. Jesteś Madziu bardzo dzielna
i tylko tak trzymaj dalej. Z tymi kilkoma akademickimi tekstami, to sobie spokojnie poradzimy bez CAE.
pozdrawiam, Zenek
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Karolino, przyklad Twojego szefa to niestety jedna z przywar Polaka.
Za granica nazwano by to po prostu DYSKRYMINACJA .
Czy to, ze nie posiadasz certyfikatu oznacza, ze nie posiadasz wiedzy lub znajomosci jezyka?
Twoj szef moglby sie mocno zdziwic przeprowadzajac rozmowe np. z Toba .
Nie posiadasz wprawdzie certyfikatu, ale jestem pewna, ze szefuncio zostal by zapedzony w kozi rog szybciej niz mu sie wydaje.
Oprocz tego, ze zna sie dany jezyk, trzeba rowniez wiedziec co powiedziec.
Pozdrawiam,
Nie lubimy takich panow, oj nie :)
TopMan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki Myszula:) Faktycznie w Polsce wciąż znajomości, a potem papier, pasja jakoś mało się u nas liczy.
P
p-o-l-a
Ewa_G1967 - Można mieć papier w głowie "pusto";) - 13 lat temu
eneduelike - z 'pustą' głową tego papieru nie zdobędziesz :) - 13 lat temu
p-o-l-a - faktycznie eneduelike tego papieru akurat nie - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To pytanie retoryczne.
Z jednej strony to tylko papierek, z drugiej - warto mieć co napisać w CV w rubryce 'języki obce'.
S
Sebolus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest to miedzynarodowa kwalifikacja firmowana przez Cambridge University, wiec w sumie bardziej uznawana niz niejeden dyplom polskiej 'wyzszej' uczelni. Mozna z tym studiowac za granica na uniwersytecie, albo uczyc w Chinach i wielu innych krajach. .
To nie jest tylko papier z Polski, jak wspomniane powyzej,a papiery z Polski tez sie licza w Anglii, tylko trzeba wiedziec, jak je wykorzystac, zeby nie rzucac perel przed wieprze. Przemawia tu moje ponad szescioletnie doswiadczenie zycia w Anglii.
M
Megan273
TopMan - Czyli dublujesz Nasze wczesniejsze wypowiedzi.
A swoja droga, jeszcze nigdy nie slyszalam by ktos dostal dobra prace tylko dlatego, ze posiada CEA.
Chyba,ze w Chinach.
- 13 lat temu
Megan273 - Tak samo jest z matura, a obecnie rowniez z dyplomem studiow wyzszych. Kwestia gustu, co sie uznaje za przydatne, a co nie. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.