ZALOGUJ SIĘ

Czy rodzajniki i rzeczowniki zawsze występują razem?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Proszę o informację czy każdy rzeczownik może być z rodzajnikiem lub bez ?
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Wg mnie każdy rzeczownik w języku niemieckim musi posiadać/ma rodzajnik.
E
Elle1977

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W samouczku j.niemieckiego I.Wierzbicka, T.Rynkowska - mam podane np. wyraz Konferenz sam bez rodzajnika i z eine, die. Jak to rozumieć ?
E
ewazeler
m.bach - z tegocopamietam to sa rodzajniki okreslone:die das deroraz niekoreslone ein eine.Okrelonych uzywamy gdy mowimy o konretneym przdmiocie, osobach. Die Freudin (mamy konretna przyjaciolek na mysli)i eine Freudin (jaks przyjaciolka) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy to nie jest podobnie, jak w angielskim: jeżeli mówimy o czymś niekonkretnym (np. lubię psy, tak ogólnie, nie jednego konkretnego), to nie używamy rodzajników?
Hexe

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W książce mam podane 3 wyrazy: Konferenz, Herr i Büro. Teraz nie wiem czy są sytuacje, że te wyrazy są bez rodzajnika ? I kiedy tak jest ? W książce są tylko przykłady tych wyrazów z rodzajnikami.
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tego co ja pamietam ze szkoly to kazdy rzeczownik ma rodzajnik. z ein/eine....to chodzi o to ze : das Büro(biuro) jest gdy mowimy konkretnie o tym biurze,a ein Büro o jakims biurze, nie wskazujac konkretnie na zadne specyficzne.
foxiii

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

informacje na temat użycia rodzajników określonych i nieokreślonych oraz przypadkach, w których rodzajnik można opuścić, znajdą Państwo w naszym kursie.

Przedmioty i rzeczy bliżej nieokreślone, wspomniane w wypowiedzi po raz pierwszy przyjmują rodzajnik nieokreślony, dla tych bliżaj znanych lub pojawiających się w wypowiedzi kolejny raz, używamy rodzajnika określonego.

Rodzajniki nieokreślone w mianowniku to - ein (dla rodzaju męskiego i nijakiego), eine (dla rodzaju żeńskiego)
Rodzajniki określone w mianowniku to - der(dla rodzaju męskiego), die(dla rodzaju żeńskiego), das (dla rodzaju nijakiego)
Rzeczowniki określone w liczbie mnogiej mają rodzajnik "die", nie ma rodzajnika nieokreślonego dla liczby mnogiej.

Więcej informacji znajdą Państwo w kursie, zapraszamy do nauki niemieckiego z eTutorem!

Pozdrawiam Justyna Ż.
justynazaba

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki