ZALOGUJ SIĘ

during the rush hours - in the rush hours

13 lat temu
Czy moge powiedziec
The streets are most crowded in the rush hours?

ryan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

powiedzieć można wszystko, gdy tak powiesz na pewno cię zrozumieją o co ci chodzi, ale zawsze staramy się mówić tak jak miejscowi, a oni mówią:

during the rush hours

wprawdzie "in" można stosować do czasu w znaczeniu "w ciągu", ale brzmi to strasznie dziwnie
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=in&mode=dictionary

może przykładasz zbyt dużo uwagi do gramatyki, pamiętaj, że miejscowi nie znają jej zasad, typowy Polak po szkole zna zasady gramatyczne lepiej niż typowy Anglik, ale nie jest ci potrzebna znajomość gramatyki, gdy się osłuchasz z językiem, bo wtedy mimo, że nie wiesz dlaczego, wiesz, że tak się mówi - polecam ci słuchaie książek po angielsku - najprzyjemniejsza nauka i bardzo skuteczna
Bilberry
ryan - ale pisząc in nie miałem w głowie zasad gramatyki... tylko tak mi się kojarzyło i chciałem wiedzieć czy dobrze ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ryan pamietaj :
Nie wszystko co poprawne jest poprawne .
Poprawna gramatyka nie zawsze jest stosowana w praktyce tak jakbysmy sie tego spodziewali .
Pamietaj rowniez ,ze jezyk sie zmienia caly czas, dochodza kolejne kompromisy,naprawde ciezko jest za tym nadazyc .
Powodzenia
TopMan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poprawnie będzie powiedzieć "during", choć, jak zawuważyli inni, w praktyce różnie to bywa.
e.lukasiewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.