ZALOGUJ SIĘ

Bajki po angielsku...czy to skuteczne?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam, mam pytanie odnosnie bajek dla dzieci po angielsku.
Czy mozecie mi poradzic, jak skutecznie przyswajac jezyk angielski, szczegolnie w mowie i jej zrozumieniu?Podobno wlasnie te bajeczki to barrrrrrdzo skuteczny sposob? Czy przypadkiem nie trace czasu? Prosze o wartosciowe rady.
zuncia71
jaga602 - ja się uczyłam angielskiego z gazet. Brałam sobie jakiś ciekawy dla mnie mały artykuł i naprzód sobie tłumaczyłam, a potem na głos czytałam. Jest bardzo ważną rzeczą, aby wymawiać słowa po angielsku. Aby były prawidłowo wymawiane, spróbuj znaleźć w necie teksty mówione i czytaj razem z lektorem. To najkrótsza droga do porozumiewania się. Mówić, mówić, mówić, jak małe dzieci, które powtarzają czasem słowo bez końca, ale to właśnie jest klucz.No i w tym samym czasie starać się pisać. - 11 lat temu
zuncia71 - Dziekuje za wspaniale rady i napewno wyciagne cos wartosciowego dla siebie... - 11 lat temu
kilof - ch***a tak się rozpisałem, że mi błędem zaświeciło i straciłem całe wypociny swe... spróbuję raz jeszcze:
Kiedyś ściągnąłem z 9 sezonów smerfów po angielsku, bo wyszedłem z założenia, że słownictwo jest w takich bajkach niezbyt skąplikowane... no ale głowa zepsuta po takiej terapii... chodzisz jak ten Gargamel i mędzisz sam do siebie (po części żart ;) ).
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
kilof - Mi pomogło (i to bardzo), pół roku wciągania filmów jeden za drugim, po angielsku i z angielskimi napisami (przez pół roku miałem bardzo dużo czasu do zabicia, bo nie bardzo mogłem robić co innego jak tylko leżeć) nawet ja się nie rozumie większości, to przynajmniej z językiem się obycia łapie, a jak sobie przezwyciężysz lenistwo i zerkniesz do słownika no to już połowa sukcesu. Taka metoda bardzo pomaga moim zdaniem na osłuchanie i wymowę. Potem jak dorwałem gazetę w metrze to się okazało, że rozumiem ponad 90%. teraz z górki nadrabiam załegłości z gramatyki i ćwiczę pisanie bo dużo literówek robię. Tak więc jak masz gramatykę opanowaną, to jest to dobry pomysł aby się szybko "załapać" - 11 lat temu
kilof - Jak już będziesz dobrze władał jęzorem, możesz sobie kupić krzyżówki po angielsku (choćby przez Internet) co też rozwija myślenie po angielsku - 11 lat temu
DAD - Oglądać film z napisami czy bez? - 11 lat temu
DAD - Dziękuję za linka. Za takiego eksperta też dziękuję...

Co do filmów, też są przydatne - z napisami wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co aktorzy mówią. Gdybym był pewny co aktorzy mówią, to nie potrzebowałbym żadnych napisów :p
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

najważniejsze ,żeby interesowała Cię ich treść - bo jak będziesz się nudzić to lepiej wybrać coś innego- też może dla dzieci - bo napisane łatwiejszym językiem ale niekonieczne klasyczne bajeczki - może tu coś wybierzesz http://www.booksshouldbefree.com/genre/Children
zorija
grzegi44 - super strona, naprawde warto, na stronie głównej można wybierać w wielu kategoriach w nich bardzo dużo pozycji - 11 lat temu
zuncia71 - Dziekuje jeszcze raz, jestescie wspaniali i bardzo pomocni!!!! - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super strona,ale na jaki to jest poziom aby swobodnie rozumieć słowa ?
dervi3

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.