ZALOGUJ SIĘ

pomoc w wyborze tabletu, jakieś propozycje, rady...

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Kochani mam do was prośbę. Przymierzam się do kupna tabletu i nie wiem jaki wybrać. Potrzebny mi on do przeglądania poczty i nauki na e Tutorze. Może ktoś z was ma już jakiś przetestowany i może mi w tej kwestii doradzić. Zastanawiam się nad ipad 4 lub samsung galaxy. Co wy o tym myślicie?
MadziaC758
Dominikgk - Jeśli wybierasz pomiędzy Galaxy, a ipad 4, to źle wybrać nie możesz ;) apple i samsung to dwie najlepsze firmy produkujące tablety, a reszta producentów może ich tylko gonić. Ja wziąłbym samsunga, bo jest tańsz i bardziej 'otwarty' na nieorginalne appsy, natomiast w ipadzie trzeba dopłacić za samo jabłko i przy każdej okazji wyciągają rękę po kasę, plusem jest chyba odrobinę łatwiejsza obsługa i więcej gadżetów do samego urządzenia. Różnic jest więcej, ale zależy co dla kogo jest ważne. Czy kupisz samsunga czy ipada na pewno bedziesz zadowolona. - 11 lat temu
MadziaC758 - Dominikgk dzięki za odpowiedź:) Rozumiem, że na tabletach tych firm nie będę miała problemu z odsłuchiwaniem podcastów, ani przy robieniu lekcji lub powtórek na e Tutorze?
Wiem, że moje pytania mogą być śmieszne dla niektórych, ale chcę kupić tablet i zależy mi żeby był dla mnie funkcjonalny.
- 11 lat temu
violino - Prawda jest taka, że przeglądanie netu to małe wymaganie, któremu sprostają wszystkie tablety. Grunt, żeby się nie psuły, więc pewnie omijałabym noname'y. Ja mam tablet Sony i spełnia swoje zadanie. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Musisz zwrócić uwagę, że oba tablety nie obsługują elementów flash. Oznacza to, że nie skorzystasz na nich z pełnej funkcjonalności etutora. Niestety. Sam korzystam z iPada i mam ten problem. Tu znajdziesz info nt. perspektyw https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/sugestie/?q=Tablet&ets.x=0&ets.y=0

A jako użytkownik Apple oczywiście polecę iPada, ale obok mnie siedzi użytkowniczka Samsunga i też nie zamieniłaby go na inny tablet.
Miałem też kontakt z mało znaną marką tabletów, których jakość mnie jednak ogromnie zaskoczyła. Możesz poczytać tu http://www.tabletmaniak.pl/search/yarvik+xenta/

A najlepiej pobawić się trochę każdym i znaleźć to, co dopasujesz do własnego gustu.
Pozdrawiam
Miroon
Dominikgk - na androidzie flash chodzi bez problemu po zainstalowaniu np. SWF Player-Flash, w iOS na pewno też jest to do zrobienia - 11 lat temu
MadziaC758 - dzięki kochani:)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może mi ktoś powiedzieć jakie konkretne funkcje nie działają bez flasha ?
Czy są to tylko ćwiczenia (wisielce itp.) czy jeszcze coś ? Czy będzie działał dźwięk, bo u mnie zaczął działać dopiero jak w Operze zaznaczyłem włączenie flash (jeśli będzie działał bez flasha to w jaki sposób, może tylko na innych przeglądarkach ?).

Dominikgk -> Czy ten SWF Player-Flash daje takie efekty jak Adobe Flash ? Jeśli tak to czemu jest tak głośno o tym że w 4.1 nie będzie już Flasha i Android straci główną zaletę względem Apple.
P
Pixem
Dominikgk - kolega Miroon chyba już wszystko wyjaśnił - 11 lat temu
Pixem - No wyjaśnił, ale po moim pytaniu. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na iOS - system wykorzystywany w iPadzie - istnieje przeglądarka Puffin. Ona odtwarza flasha, ale nie tak płynnie jak jego naturalne środowisko. Myk polega na tym, że korzystając z Puffina zaczytujesz dane renderowane na serwerach Puffina, a nie przetwarzane przez tzw. wtyczkę w Twoim urządzeniu. To powoduje czasem przycięcia, lekkie opóźnienia. A co nie działa na tablecie? Ani dokładnie te dodatki jak np. Wisielec. No i nagrywanie - pojawia się komunikat o braku mikrofonu, choć faktycznie on jest, choćby w zestawie ze słuchawkami.
Czy flash będzie nadal na np. Androidzie? Tak, ale już od wersji 4.1 nie będzie jego nowszych, aktualizowanych wersji dla urządzeń mobilnych. Taka polityka Adobe. Koncentrują się na pracach nad nowym, otwartym standardzie: HTML5. Czyli flash działał będzie, ale tylko w takim zakresie, jak do tej pory. Żadnych aktualizacji.
Pozdrawiam
M.
Miroon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapomniałbym: korzystanie z Puffina w Polsce ma jedną, wielką zaletę - można oglądać na nim wszystkie materiały (M.in. Filmy, dokumenty, seriale),serwisu Hulu (hulu.com), które udostępnia. Spróbujcie skorzystać z niego używając innej przeglądarki. Dla Polski niedostępne. Na Puffinie i owszem - wszystko bez ograniczeń. Dla uczących się angielskiego dodatkowe wyzwanie, oglądasz w wersji oryginalnej. Co prawda to amerykański angielski, ale zawsze. A jest co oglądać. Polecam.
M.
Miroon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.