ZALOGUJ SIĘ

I lost my book....

13 lat temu
dlaczego nie uzyto present perfect? czy nie powinno byc I have lost my book?
A
artii9

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W tym zdaniu można użyć obu czasów jak dla mnie;)
Marzyciel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgodnie z poleceniem powinien być zastosowany Past Simple /opisujemy to wszystko co się kiedyś zdarzyło/, ale w krótkim zdaniu jak na po polskie
to tylko Present Perfect 'I have lost my book.' /zgubiłem swoją książkę,
a zgubiłem jak na teraz, a jest to bardzo związane z tym ostatnim nieszczęśliwym zdarzeniem.

Macie dużo racji, ale zgodnie z poleceniem tylko Past Simple
/kiedyś to się zdarzyło i to masz opisywać/

ps.dzięki, że są tacy jak Marzyciel, Maciusio , bo w takiej ekipie
to za dwa lata będziemy chyba mistrzami świata :) pozdrawiam
Z
zenstef
Marzyciel - Wcześniej ;) Pozdrawiam również ;) - 13 lat temu
zenstef - Tak, Marzycielu. Opisujemy tamto wcześniejsze zdarzenie, które się kiedyś wydarzyło. Ale w szybkiej mowie
i jak nie widzisz poleceń to tak jak Ty pisałeś, spokojnie 'I have lost my book.' ;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Marzyciel - Haha nie zrozumiałeś, chodziło mi, że wcześniej będziemy mistrzami świata ;) A co do tematu You're completely right. - 13 lat temu
zenstef - Dzięki Marzycielu, /jak Ty tak piszesz to dostaję skrzydeł :)
Zostało nam tylko pomarzyć :( Ale podobno za marzenia nie dawali w pysk, a marzenia zawsze są podstawą wielu działań ;)
pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Jak masz Marzycielu te ostatnie kilka złotych, to mam do Ciebie przyjacielską prośbę i wyślij mi w laurce te słowa "You're completely right." Wiem, że daleko mi do nauczycielek eTutor, a jakbyś mi taką laurkę wysłał to powieszę ją na głównej ścianie mojego gościnnego pokoju :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

'I lost my book' jest tylko jedną z propozycji, która może zostać użyta w tej wypowiedzi pisemnej.

Pod warunkiem, że nie zostanie tutaj użyte żadne określenie czasu (last night, yesterday etc.) użycie obu czasów jest tutaj poprawne i w znaczący sposób nie wpływa na znaczenie.

Niestety różnica, którą opisuje 'maciusio' nie jest poprawna i nie można tak interpretować znaczenia tych zdań.

Ponieważ w poleceniu użyto czasu Past Simple, proponuję konsekwentnie używać tego czasu w Państwa wypowiedziach pisemnych.
paulina_r
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.