ZALOGUJ SIĘ

Czy słówka "task" i "assignment." można stosować zamiennie?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Czy słówek task i assignment można używać zamiennie?
Czy jest jednak jakaś różnica między nimi?
Diki tłumaczy assignment jako zadanie (dla pracownika do wykonania), ale także jako zadaną pracę (w szkole, na uniwersytecie). Znaczenie task jest podobne. Czy w takim razie ich użycie jest dowolne?
Może ktoś wie, czy ich zastosowanie jest różne, a jeśli tak, to mógłby mi podać przykładowe zdania?
yoshi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Żeby Ci bardziej namieszać, to jest jeszcze słówko project, które można stosować w podobnym znaczeniu. :)

Ja rozróżniłabym je wg kryterium czasu i pracy, jakie trzeba w nie włożyć:

project > assignment > task

Ale to tylko moje "gut feeling" :)
Mo-Li
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
yoshi - Rozumiem, że od lewej jest to zadanie najbardziej absorbujące.
Jednak to może być mylące - dla niektórych zadanie wymagające kilkudziesięciu minut wciąż może być prostym "task", dla innych jest to już "assignment".
Myślałam raczej o tym, czy są jakieś dziedziny nauki, pracy, kiedy układa się wypowiedź konkretnie z którymś z nich.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Posługując się Diki, assignment i task można stosować zamiennie, gdy mamy zadanie lub pracę do wykonania; słowo assignment wydaje mi się być bardziej formalne niż task; poza tym można jeszcze użyć w tym kontekście job - zdaje się być najmniej formalne. Przykładów pod ręką nie mam.

Dodam jeszcze, że natykając się słowo assignment, trafiłam na errand, co jest tłumaczone jako polecenie, sprawa do załatwienia, czyli w niektórych przypadkach można je używać zamiennie z powyższymi.
K
Kardamon
yoshi - Dziękuję za kolejne powiązane słówko :) - 11 lat temu
Kardamon - Proszę bardzo, cieszę się, że to okazało się przydatne.
Po polsku na to trudniej znaleźć dobre synonimy.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

assignment: a task or piece of work that someone is given to do, usually as part of their job or studies You will need to complete three written assignments per semester. She is in Greece on an assignment for one of the Sunday newspapers.
N
natizka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

task: something that you have to do, often something that is difficult or unpleasant

My first real task was to prepare for the meeting.

It was a hard task to perform.
N
natizka
yoshi - Thanks for your time and modal sentences. ;) - 11 lat temu
natizka - My pleasure. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.