ZALOGUJ SIĘ

Ilość powrótek rośnie rośnie i rośnie

11 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Kiedyś kilka razy rozkładałam powtórki, bo zebrało się ich dość spora liczba. Ostatnio też. Jednak staram się je robić po tym na bierząco. Na początku było to 150, 200 i z dnia na dzień ta liczba się zwiększa ( gdy spojrzę w kalendarz). Przed zrobieniem dzisiejszych 300 miałam na jutro 300 a po zrobieniu ich mam 450. i na następne dni też. Jak zablokować ten ten schemat? Bo musiałabym specjalnie wciskać wszystko na 4 żeby ta liczba mi nie rosła.

Miał ktoś kiedyś taki problem?
Rozumiem 100-200 powtórek jest do zrobienia, ale jak już myślę o prawie 500 to mi się niedobrze robi..
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Powtórki raczej powinny Ci spadać. Dokładasz nowe elementy?
DAD
Haku92 - nie nie dokładam właśnie od kilku dni - 11 lat temu
DAD - W takim razie oznacza to że masz wiele błędnych odpowiedzi, tak jak sugerują to inni.

Spokojnie, ustabilizuje się :)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

te ocenione na 1 lub 2 przeskakuja zazwyczaj na nastepny dzien... dlatego ich liczba rosnie. nie martw sie, z czasem bedziesz zapamietywac slowka lepiej i wtedy beda one przeskakiwac na dalsze dni. moja rada, nie zwracaj narazie uwagi na kalendarz powtorek tylko powtarzaj slowka dopoki Cie to nie meczy (zeby sie nie zniechecic), a z czasem slowek bedzie coraz mniej :)
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jedynie co mogę Ci doradzić to sprawdź sobie w ustawieniach częstotliwość powtórek.
Same z siebie się nie biorą , może dodajesz za dużo materiału, odpuścisz sobie dzień-dwa i witamy w królestwie powtórek? Sam musisz zobaczyć jak działa ten system.
joke1
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Faktycznie miałam ustawioną wysoką częstotliwość. Mam nadzieję, że to również w końcu zmniejszy ich liczbę
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie natomiast nakreca gdy powtorki sie kumuluja :D dla mnie to motywator, jak wiem ze jest ich duzo to bardziej chce mi sie przysiasc. Dla 100 czy 150 nie chcialoby mi sie nawet odpalac kompa ;)
chinyere
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli masz za dużo powtórek to istnieje możliwość usunięcia z powtórek poszczególnych części lekcji, lub w ostateczności resetowania danych nauki (profil-ustawienia) i zaczynasz od zera. A przy powtórnej nauce będzie dużo łatwiej zapamiętać poznane już słowa.
Pozdrawiam.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja sobie np. usuwam po jakimś czasie część haseł z powtórek ktore już mam w zupełności opanowane
argusapocraphex
netis7 - Z doświadczenia wiem, że oprócz słów typu "mother, book itp., nie ma czegoś takiego jak "słowa w zupełności opanowane". W programie Anki, gdzie powtórki w czasie odsuwają się znacznie wolniej niż na eTutor, miałem elementy, które pojawiały się po kilku latach, których znaczenia zapomniałem. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.