ZALOGUJ SIĘ

Difference between may and may have

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
What's the diferrence between
He may left his umbrella at home.
He may have left his umbrella at home.
B
bozedab

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Pierwsze zdanie czas Past Simple, drugie zdanie Present Perfect.Tyle na moje oko.
To "wycinek" z lekcji 53. Ja poza 26 lekcję jeszcze nie wyszłam, a jestem tu już rok.
Zazdroszczę Ci tak szybkiego zaliczania materiału...:). 53 lekcja to jak na razie dla mnie abstrakcja.
Każdy jednam ma swój sposób na naukę.

Pozdrawiam :-)
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Różnica jest taka, że pierwsze zdanie jest niepoprawne.
Nie można użyć formy "left" (niezależnie od tego, czy rozumiemy ją jako drugą - Past Simple, czy jako trzecią - Past Participle) po "may", ponieważ "may", jak większość czasowników modalnych, wymaga użycia formy podstawowej czasownika, czyli w uproszczeniu bezokolicznika.
W drugim zdaniu przed "left" (Past Participle, czyli 3 forma) mamy formę podstawową czasownika "have", który posłużył do budowy tzw. Perfect Infinitive.
W pierwszym zdaniu po "may" można byłoby użyć "leave": He may leave his umbrella at home. - On może zostawić parasol w domu. (bo nie pada, a jak nawet zacznie, to dam mu swój, więc niech nie dźwiga chłopak niepotrzebnie)
"May" bowiem, podobnie jak "can" może służyć również do wyrażania możności w ogóle, a także do pozwalania i do pytania o pozwolenie, choć w notatce, na którą się powołujesz, takich przykładów nie znajdziesz, bo dotyczy ona użycia czasowników modalnych do wyrażania prawdopodobieństwa i przypuszczeń (w tym tych dotyczących przeszłości - stąd drugi przykład: He may have left his umbrella at home, wyjaśniony w notatce).

O Perfect Infinitive z czasownikami modalnymi możesz przeczytać m.in. tu:

https://www.etutor.pl/lekcje/81/1891/

i w paru wątkach tutaj:

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?q=Perfect+Infinitive&ets.x=41&ets.y=5
askawska
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
spirulinka - Jak zawsze:konkretnie, bez ocen, profesjonalnie - ja też skorzystałam:-} - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.