ZALOGUJ SIĘ

Zmiany przy powtórkach czy też coś innego?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Wcześniej gdy robiłam powtórki w rogu tabeli miałam napisane, z jakiej lekcji pochodzi dane słowo czy też ze słownika; obecnie ten opis znikł i od kilku dni go nie widzę - zastanawiam się, czy jest jakiś błąd, czy to po prostu nowa zmiana...
K
Kardamon
esterka - Teraz po prawej na dole jest mała, niebieska i okrągła ikonka - jeżeli ją klikniesz, będziesz mieć info skąd słówko pochodzi, ile razy je powtarzasz i takie tam statystyczne trele - morele.
Och, nie widziałam odpowiedzi Efgot, gdy pisałam :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Nic nie szkodzi Esterka:)Mogą być dwie:)
Pozdrawiam:)
- 12 lat temu
knorwid - Mnie zmiana pasuje, szkoda tylko, że ten opis nie znika przy kolejnej powtorce, albo nie zmienia sie na opis odpowiadajacy nowej powtorce. Przynajmniej u mnie tak to dziala ;/ Trzeba kolejnego klikniecia by opis znikl. Wolalbym by opis zmienial sie wraz z kolejną powtórką ;/ - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Jest zmiana, teraz należy najechać myszką na niebieskie kółeczko z napisem 'i' w prawym dolnym rogu okna powtórek. Poszukaj niebieskiego kółeczka i najedź na nie myszką, nawet nie musisz klikać, a wyświetli Ci się o wiele więcej informacji niż poprzednio.

Pozdrawiam.
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No tak, zauważyłam ten znak info, ale nie zwróciłam uwagi na jego nagłówek, jakoś to umknęło mojej uwadze; popatrzyłam raz czy dwa na liczby i dałam sobie spokój. Dzięki za pomoc.
K
Kardamon
efogt - Proszę bardzo. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie wygodniej było, jak informacja o pochodzeniu słowa z danej lekcji znajdowała się pod edytorem. Zgłosiłem to parę dni temu i może rozpatrzą. Do tego czasu przy wybranych słówkach dodaję sobie notatki. I właściwie już się trochę do tego przyzwyczaiłem.
armez

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekawe czy przywrócą w końcu tę informację pod edytorem skąd jest słówko. Bo jednak lepiej było, zdecydowanie. Nawet przytoczę dwa przykłady, dlaczego warto to przywrócić:

1. We (...) your letters. (nie czytaliśmy)
My nie czytaliśmy twoich listów.
2. His father (...) a lot of money. (zarabia)
Jego ojciec zarabia dużo pieniędzy.

Obie opcje można przetłumaczyć na przynajmniej 2 sposoby. Takich przykładów jest duuużo więcej, a dodawanie przy każdym notatki trochę czasu zabiera, tym bardziej, że notatki znikają po jakimś czasie. Najeżdżanie za każdym razem na znak zapytania też jest bez sensu, skoro informacja mogłaby być bezpośrednio pod edytorem.
armez
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
knorwid - Racja, tylko zauważ, że często ta informacja jest podpowiedzią. Np. przed reformą zestaw przykładowych zdań na zastosowanie LIKE bądź AS nazywał się LIKE/AS, teraz to częściowo rozdzielono i w tych informacjach pokazuje się albo AS, albo LIKE, co jest już (p)odpowiedzią. Dlatego w przypadku zwrotów 'gramatycznych' lepiej, że jest to ukryte, jeśli już listy gramatyczne 'rozdzielono'. Mam nadz., że to co piszę jest w miarę zrozumiałe ;)) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
knorwid - Mnie też denerwuje konieczność dodawania notatek, jak na przykład: (a) little/few. Ale i te listy rozdzielono/podzielono na mniejsze części, więc od razu dostępne info byłoby teraz oczywistą (p)odpowiedzią :/ Sprawę CZĘŚCIOWO rozwiązałby brak zanikania info przy kolejnej powtórce (konieczność ciągłego klikania na znaczek z 'i'). - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Owszem, to dosyć irytujące, aby sprawdzać przy każdej okazji, dlatego to robię sporadycznie, jak mam poważne wątpliwości. Z drugiej strony jednak podoba mi się to, że mam możliwość zobaczenia, kiedy dane słówko pojawi się ponownie.
Tak przy okazji, czy mi tylko wydaje się, czy też faktycznie przycisk "podpowiedź" jest obecnie w innym miejscu, bo jakoś teraz, gdy chcę go wcisnąć, stale trafiam na przycisk "usuń"?
K
Kardamon
knorwid - Chyba tak, ale możesz też użyć klawisza ] jak w ćwiczeniu 'dyktowanie'. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Kardamon - Dzięki, powinno przydać się na przyszłość, dopiero przyzwyczajam się do tych skrótów. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.