ZALOGUJ SIĘ

nauka angielskiego po 40-ce lecz przed 50-ką

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Witam moze powiecie czy mogę nauczyć się jeszcze anglika z etudor troche podstaw znam ale chętnie sobie przypomne jeszcze raz chciałabym wyjechac do pracy za granice ale tam trzeba znac angielski lepiej niz znam.
dafne

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja się zaczęłaam uczyć z tutorem 2 i pół roku temu- (jestem z 1947 roku to sobie policz) - i jak dotąd uczę się systematycznie bez przerwy - i stwierdziłam,że poczyniłam ogromne postępy - (angielskiego uczyłam się w szkole i na studiach) -prę dalej do przodu i uważam,że naprawdę da się w tym wieku wiele nauczyć,tylko trzeba CHCIEC.życzę powodzenia i nie zrażaj się !!
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chodzi o to zeby przez okres zimowy podłapać tak zeby można było się porozumieć komunikatywnie.
dafne

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

właśnie -okres zimowy najlepiej się nadaje - carry on!
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jaki rodzaj powinnam zamówic troche podstaw znam zaczynać znów od poczatku??
dafne
esterka - Jeżeli masz na myśli eTutor, to cały kurs od A1 do C2 jest dostępny od razu z wyjątkiem Business English. Jest test wstępny, będziesz wiedzieć jaki masz poziom, ale w sumie sama wybierasz czego się uczyć. Możesz zacząć od lekcji w podróży, tak jak proponuje Piter_c :)

Podobno 5% ludzi ma wybitny talent językowy, 5% to antytalenty, pozostali mają mniej więcej takie same szanse, prawdopodobnie większe w dzieciństwie. Nie spotkałam się z hipotezą, by miał znaczenie przedział wiekowy od 20 do 30, od 30 do 40 i itd. :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

uczyć się zawsze warto, szczególnie gdy zamierza się wyjechać, ale poza tym nauka czegokolwiek to taka gimnastyka dla mózgu, tak jak powinno się ćwiczyć mięśnie tak samo ćwiczy się mózg, a pamięć jest dokładnie jak mięsień, gdy mało ją używamy jest słaba, ale wyćwiczona potrafi zapamiętać wiele
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

uważam,że powinnaś zacząć od początku, to Ci pozwoli ocenić ile pamiętasz.Spróbuj może poszukać w internecie testów online dla początkujących - jest tego mnóstwo- to też pozwoli Ci ocenić swoje wiadomości
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Być może masz racje ale zanim wpadnę w trans podstaw a potem dalej to zajmie mi moze z rok a ja potrzebuje przynajmniej przez zime coś na wyjazd żeby moze wiosna gdzieś juz wyjechać.
dafne
piter_c - Tu na portalu jest zakładka z lekcjami "W podróży". Poziom dość niski, a słownictwo odpowiednie. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki