ZALOGUJ SIĘ

system Windows 7

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Chciałbym spytać, czy etutor dobrze działa w systemie Windows 7? Używam systemu Windows XP. Mój laptop ma już ponad 5 lat i zauważyłem ,że nagrywanie na mikrofonie jest kiepskie, słychać szum i jest cicho odtwarzane. Nowe laptopy są już na Windows 7. Może Ktoś coś napisze ze swojego doświadczenia z Windows 7. Pozdrawiam i dziękuję za informacje.
slawek4

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hey,
Nie zauwazylem zadnych problemow zwiazanych z dzialaniem aplikacji pod Win7.
Slaba jakosc nagrania moze byc wynikiem np: slabej jakosci mikrofonu, sterownikami, ustawieniami itp.
Zaktualizuj sterowniki karty muzycznej, mikrofonu i poczytaj o ustawieniach mikrofonu w systemie windows xp.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic143173.html

Powodzenia,
TopMan
slawek4 - Dzięki, poczytam. Wydaje mi się, że mój laptop nadaje się do wymiany. Robiłem wszystkie opcje z kartą, o których tam pisali i bez zmian. Czy w nowych laptopach nagrania są idealne? - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
TopMan - Wiesz co, swego czasu mialem podlaczone pod laptopa PS Eye (kamera z wbudowanym mikrofonem do Playstation3), po zainstalowaniu i zaktualizowaniu sterownikow, smialo stwierdzam ze jakosc rozmow wideo jak i nagran byla naprawde znakomita ( jak na tej klasy sprzet :) ).
Dobry mikrofon zewnetrzny bedzie na pewno lepszy niz ten wbudowany w laptopie.

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
slawek4 - Zakupilem mikrofon professionalny I nic. Wina lezy po stronie karty prawdopodobnie. A sa takie mikrofony z wlasnymi sterownikami? Sorry za pismo ale pisze z telefonu bez polskich znakow. - 12 lat temu
DAD - MIkrofony z kartą? Nie słyszałem.

Są za to karty dzwiękowa na USB, ale nie wiem czy najlepsze rozwiazanie.
- 12 lat temu
slawek4 - Kosztuje 75 złotych. Widziałem wczoraj, ale nie próbowałem. Ciągle się zastanawiam nad kupnem nowego laptopa ale i tak nie mam pewności, czy w laptopie można uzyskać nieskazitelnie czyste nagranie dźwięków przez mikrofon. - 12 lat temu
DAD - No ja nagrywam wszystko z laptopa i myśle że jest OK. To nie studio nagrań ;) - 12 lat temu
slawek4 - Tak ale u mnie słychać bardzo słabo i bardzo zkłóca szum w tle. Ledwo mogę siebie zrozumieć. Jakim modelem dysponujesz, jeśli można zapytać? - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Mam Dell'a Vostro, ale nagrywałem też na innych. Mam W7.
Myślę że masz po prostu słaby sprzęt i tyle. 5 lat to sporo dla sprzętu, ale tez może nie był to kiedyś najwyższej klasy model.

Nie napisałeś jaką masz konfigurację kompa.
- 12 lat temu
slawek4 - Zgadza się, mam go ponad 5 lat od nowości i nie był to szczyt techniki. Acer Aspire 3690 Windows XP. Myślę o zmianie na Lenovo. Dell jest dużo droższy o tych samych parametrach. - 12 lat temu
DAD - Nie wiem jakie masz możliwości sprawdzenia sprzętu.
Może pracujesz już i masz dział IT? Może mają inne laptopy i mogliby włożyć inną kartę dla testu?

Może ci nie jest potrzebny nowy laptop tylko ta karta?
Jeśli jednak potrzebujesz nowości to może tablet?

U mnie jest serwis komputerowy który oględziny kompa robi za darmo. Może oddasz aby ci sprawdzili to nagrywanie? To jest chyba nieodpłatne, wiec nic na tym nie tracisz.

Co do kompa... 5 lat to sporo, ale przeciez nie grasz na nim chyba w najnowsze gry, więc do przeglądania www i etutora wystarczy. Moze po prostu szkoda kasy na nowy.
- 12 lat temu
slawek4 - Do tej pory byl dla mnie wystarczajacy ale brak czystego dzwieku z nagrywania mi doskwiera. Na iPhone jest duzo lepiej. Pisze z telefonu bez polskich znakow. Przepraszam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj sławek4- JA, mam komp. od trzech lat z W7-64, HE, Toshiba Satellite L500, IE9.

Od jesieni 2011, prowadzę znakomite łączności z etutor.pl. Bywały jakieś małe sprawy ale zawsze chwilowe na krótki okres czasu.
Np. jeżeli miałem coś w zakłóceniu na jesieni 2011 -to wybierałem obrazek "STARTU" dziewczyny na polu makowym. Czasami klikałem na znaczek zgodności w pasku adresu. Bywało iż pojawiała się kłódka w pasku adresu i wtedy klikałem aby wprowadzić nowy "certyficat".
JA, używam AV Nortona 360, 4x programy, niezawodny w przeciągu ostatniego roku czasu. We Wrocławiu był na półce za 116 zl, tydzień temu widziałem w Media Markt.

A jeśli chodzi o nagrania- to ja zazdroszczę tym z nowymi komputerami ponieważ mają "dobrze nagrane".
Odsłuchaj niektóre z eT, zauważysz różnice.

Np. Tomek NeverSayNever oraz angelika1823 to miło posłuchać, dobre komp, dobre nagrania.

Serdecznie pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Aktualnie zakupiłem nowy program do mojego komp. W7-64, Ultimate. - 12 lat temu
DAD - Że tak się zapytam... bo od dawno obserwuje taką tendencję.

Dlaczego komentujesz swoje wpisy zamiast edytować poprzedni? Czas jaki upłynął od poprzedniego Twojego wpisu to 2 minuty...

Żeby nie było... nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie, ale zupełnie tego nie rozumiem.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - Sie ma DAD- Moje dodatki w komentarzach wynikają z kłopotów jakie przysparza dodatek "Add" w wypowiedzi. Bardzo często, kiedy na nowo otworzę swoją wypowiedź- to układ moich zdań jest inny, bardzo skupiony, ściśnięty i raczej "BRZYDKI" w sposobie widoku.
Dlatego z nawyku do raz ładnie ułożonej (poprzednio) strony w wypowiedzi, nie chcę od nowa poprawiać, tracić czas.
Zauważ DAD- ja lubię przerwy między zdaniami dla łatwego odczytu, natomiast "inni" w piśmie robią "Tłoki, Korki", pismo się zlewa.
Pozdrawiam- jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
slawek4 - Dzięki Jerzy za odpowiedź. Teraz wydaje mi się, że na laptopie nie można uzyskać czystego nagrania (u Ciebie również). Próbowałem na stacjonarnym i wychodzi znakomicie, natomiast na laptopie kiepsko. Ja mam Acer Aspire 3690 i kiepsko. Nie wiem, co robić. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Jerzy - OK. Ja też robię przerwy między zdaniami. Nie bardzo rozumiem, co ma do tego kolejny komentarz do swojej wypowiedzi w tym samym momencie,ale OK :)

Ja wszystkie długie wypowiedzi widze poprawnie u każdego użytkownika.

pozdro
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi sławek4- JA, mam dla ciebie dobrą, sprawdzoną receptę, czytaj niżej,

Polecam linka do SRS,
1)
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=srs%20premium%20sound&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.srslabs.com%2Fpremiumsound%2F&ei=2i9WUIifO8bAswaC-YC4Dw&usg=AFQjCNF4-OBV42TkZ95NyacCyY9zBrNpYg
2)
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=srs%20premium%20sound&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CEQQFjAE&url=http%3A%2F%2Fsrs-premium-sound.updatestar.com%2Fpl&ei=2i9WUIifO8bAswaC-YC4Dw&usg=AFQjCNG9Djn-_j_N7CpTHehbWwKaG931Rw

JA, ok. 10 lat temu miałem kłopoty TAKIE SAME jak Sławku opisujesz.
Wyszukałem program "SRS" i zapłaciłem z promocji ok. 12..15 USD z karty VisaClassic, przez internet. Kupiłem wówczas możliwie najtańszy program, odinstalowałem fabryczny, TEN nowy SRS wprowadziłem do komputera i uruchomiłem !
Nareszcie miałem uciechę z powodu dobrych odsłuchów i nagrań jednocześnie.
POLECAM tobie Sławku SRS ponieważ TEN program posiada znakomite filtry i regulatory barwy mowy.
Zazdroszczę firmie NOKIA iż zawsze nasze mowy w telefonach są bardzo zrozumiałe, ONI mają dobre korektory !
Podałem tobie linki które łatwo wyszukać w Googlach , wpisując hasło SRS.
Ostatnio również zastanawiałem się nad zakupem dobrego SRS-a za 100 USD.

A TU dobry link, od zaraz do ściągania, polecam,
http://srs-premium-sound.software.informer.com/

OT i tyle porady, recepty z mojej strony.
Serdecznie pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
slawek4 - Dziękuję Jurku, zaraz się zagłębiam. Pozdrawiam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chciałam tylko oficjalnie potwierdzić, że nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z serwisu pod Windows 7. W pełni wpieramy ten system, więc nie ma obaw, że coś nagle zacznie szwankować po "przesiadce" z XP :)
To tak, gdyby ktokolwiek kiedyś jeszcze szukał oficjalnego stanowiska eTutora w tej sprawie. Pozdrawiam :)
japonskiwachlarz
slawek4 - Dziekuje pięknie za informacje. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.