ZALOGUJ SIĘ

Bardzo szeroko pojęta komunikacja samochodowa

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Quantum to chyba Ty będziesz wiedział najlepiej mieliśmy z mężem Opla ale w Anglii Opel to Vauxhall i nawet znaczek logo jest inny. Rozmawiałam dzisiaj z mężem i Jaś zasugerował,że słowo opel to jakieś bardzo niecenzuralne słowo w Anglii a jaka jest prawda?Ciekawa jestem odpowiedzi
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Z tego co mi wiadomo słowo opel nie funkcjonuje w języku angielskim poza marką samochodu/firmy opel/Opel, która jak dobrze zauważyłaś w UK występuje jako "Vauxhall".
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ipon - I nie wiesz dlaczego na Wyspach to auto ma inną nazwę i inny znaczek logo? - 12 lat temu
quantum137 - Tego akurat nie wiem, musiałbym poszukać na necie:p
Samochodami się akurat w ogóle nie interesuję, wolę jednoślady i długie wycieczki po bezdrożach i lasach:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - Oj wiesz co dobre a o tej porze roku to w lesie i grzybek wpadnie do koszyczka ,bo pewnie koszyczek masz Drogi Quantum.A tak poważnie nazwa Opel to nazwa własna.W W.Brytanii wszystkie marki aut mają swoje logo i nazwę oryginalną tylko Opel ma inaczej.Może kiedyś wejdę do salonu i tam się dowiem dlaczego - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Na grzybach się też nie znam lol:D
tak, Opel to nazwa własna od nazwiska kolesia (Niemca).
By daleko nie szukać masz coś na ząb:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vauxhall_Motors
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ipon - A czy lubisz grzyby ?głupie pytanie ale pewnie tak.Wróćmy do Opla no poczytałam Luton robi to coś co na całym świecie nazywa się Opel ale mąż podpowiedział,że pewnie w Luton nie produkują części tylko montują z dostarczonych z Niemiec.Ciekawe dlaczego Opel nie może być Oplem w GB ale już wszystkie pozostałe niemieckie marki mogą i są obecne na rynku pod nazwami własnymi i oryginalnym znaczkiem logo - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Anglia to dziwny kraj, mówią zupełnie inaczej niż piszą, jeżdzą po innej stronie, nie używają kilometrów tylko mile, ale paliwo już podają w litrach a nie galonach.
Normalnie jeden wielki mix:)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki