ZALOGUJ SIĘ

Boxing Day - co to jest?

13 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czy ktoś umie mi odpowiedzieć co to jest Boxing Day??
Dostałam coś takiego w e mailu.
Na wikipedii różne są tłumaczenia. Więc może ktoś z Was spotkał się z takim sformułowaniem....
Dla jasności podam że, chodzi mi o to coś w Nowej Zelandii.
Ewa_G1967
ewelina0707 - Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć Ewa.

Ostatnio czytałem o tym dniu na takiej jednej stronce http://www.langloo.com/boxing-day-drugi-dzien-swiat-bozego-narodzenia.html

Pozdrawiam.
Z
zenstef
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zenstef - Podejrzewam, że ten czas wyprzedaży, wojaży itp, to tak się ciągnie kilka tygodni po tych świętach. Pierwotna nazwa tego dnia to chyba tak jak pisze koleżanka w LANGLOO.
ps. a zauważyłaś jak koło mnie wyszło Ci tak ślicznie zielono?
- 13 lat temu
quantum137 - I chciałbym sprostowac wypowiedź Myszuli ale cos mi sie wydaje, ze zostane posadzony o ''wymądrzanie'' się. - 13 lat temu
zenstef - A wiesz co Pani Myszulo?
Twoje wczorajsze stwierdzenie o wazeliniarstwie innych
dało mi wczoraj bardzo dużo do myślenia :(
/nie wiem czy wszyscy to stwierdzenie warte ok. 20 minut zauważyli, bo Ty ciągle coś zmieniasz /
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Zmieniam?
Edytuje lub usuwam by miec wreszcie spokoj ze zbednymi komentarzami od co niektorych uzytkownikow.Szkoda,ze tego nie zauwazyles kolego.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - Tak postepuj koleżanko aby nie było później zbędnych komentarzy. Ty cały czas coś wprowadzasz, zmieniasz... Jakbym ja miał się zawsze wracać z dyskietka do przeszłości, to chyba bym dostał bzika.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Boxing Day !!! U nas w Polsce jest to drugi dzien Swiat Bozego Narodzenia. W Angli to latanie po sklepach (a czynne sa czasem od 4ej rano) na rozne wypzedaze. Ale mozna czasem kupic cos bardzo tanio naprawde w dobrej cenie.
G
glupiutkalutka
TopMan - "Ale mozna czasem kupic cos bardzo tanio naprawde w dobrej cenie"
Dobre zdanie :)
- 13 lat temu
ryan - "Tradycyjnie piłkarze w lidze angielskiej wybiegli na boiska w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Nazywany jest on Boxing Day i Wielkiej Brytanii daje się tego dnia prezenty." :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To nic innego jak tylko tzw. u nas w polsce drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. The twenty fifth of December.
S
skuter696

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.