ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica między "do you" i "are you"?

13 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w przystępny sposób kiedy powinnam zadawac pytania poprzez:
Do you ....
a kiedy przez
Are you...

Kiedy próbuję zadać pytanie muszę chwilę się zastanowić by wybrać z powyższych opcji. Nie ma we mnie jeszcze tego "automatu";((
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

jesli sie nie myle to "do you" zadajesz w czasie (present simple) a "are you" w czasie (present continuous). Dopiero zabieram sie za nauke angielskiego tak na powaznie ale odp. na twoje pytanie pamietam jeszcze ze szkoly :) pozdrawiam i zycze szybkiego uczenia.
P
Pablo21
Ewa_G1967 - Wiem że pytania te są w PS ale kiedy zaczynam zadawac pytania to trudno mi sie zastanawiać jaki to czas. Czy jest jakiś sposób by nauczyć się tego "automatyzmu" w mówieniu. - 13 lat temu
Ewa_G1967 - Nie wiem kto wystawił minusy ale to nie ja!!!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do jest operatorem w czasie present simple np.Do you like....
a czasownik to be istnieje osobno i nie potrzebuje juz operatora
np: Are you a teacher?,Are you tired?,Are you hungry?
Odmiana TO BE w roznych czasach to juz kolejny temat.
http://www.tlumaczenia-angielski.info/angielski/odmiana-to-be-czasy.htm
Pozdrawiam
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Ewa_G1967 - Minusy są nie moje. Ciesze się ze chcecie pomóc!!! - 13 lat temu
zenstef - Ja w tym wątku dałem już trzy plusy.
Tobie za bardzo wartościowe pytanie.
Tak szczerze mówiąc, to Myszula i Pablo nie napisali nieprawdy.
A proszę bardzo tego co dał minusy - proszę powiedzieć w której części wypowiedzi jest nieprawda Pablo lub Myszuli?
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Ewa_G1967 - Zenku a może Ty bys umiał napisac coś o tym automatyzmie w zadawaniu pytań??;)) Dłużej jesteś ode mnie;)))
Odnośnie tych minusów szkoda że nie można napisać co w odpowiedzi jest nie tak bo dać minus aby dać to trochę nie FAIR.
- 13 lat temu
zenstef - Administracja kiedyś nas informowała, że być może będzie kiedyś opcja wyświetlenia loginów tych co dali plus lub minus. A może i to dobry pomysł Administracji. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie martwcie się za bardzo tymi minusami. - 13 lat temu
zolty - Zenstef, chodziło wtedy o to, aby można było wyświetlić wypowiedzi, w których zmieniła się ocena. Czy takie coś się pojawi, nie mogę w tej chwili zagwarantować. - 13 lat temu
zolty - Każdy ma prawo ocenić wypowiedź według własnego uznania. Lista użytkowników oceniających pytanie nie jest według mnie dobrym pomysłem, ponieważ rodziłaby niepotrzebne dyskusje i konflikty. - 13 lat temu
quantum137 - Jakby ktoś chciał mi przypisać minusa za pytanie to muszę rozczarować bo dałem + :-) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
wacek6713 - Żółty pisze:Każdy ma prawo ocenić wypowiedź według własnego uznania.Ale dlaczego ktoś może mi postawić minus,jeżeli się myli,a w dodatku nie wiem kto to jest.Login w takim wypadku powinien być wyświetlany(w przypadku plusa też).Ja na przykład chciałbym wiedzieć,kto mnie ocenia. - 13 lat temu
quantum137 - Myślę, że temat można poddać pod głosowanie, ale myślę, że co najmniej połowa aktywnych osób musiałaby zagłosować czyli jakieś hmm 10 ?? :DDD
j/k ;)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

heh, musze jeszcze pocwiczyc :P dopiero sie oswajam z tym portalem :) prosze o wyrozumialosc:P pozdr
P
Pablo21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W present simple będzie to Do you
Ale w present countinous bedzie Are you
Joasia5c

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.