ZALOGUJ SIĘ

Jak rozmawiać z tutorem aby być zrozumianym?

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Od dwóch tygodni prowadzę korespondencję z działem zgłoś problem.Napisałam,że chodzi o kategorię ćwiczenia i dwa błędy ,które zgłosiłam obrazek ciasto czekoladowe i podpis czekolada deserowa drugi moim zdaniem błąd w ćwiczeniach polega na tym,że jest nowy lektor ,stary obrazek teatru i nowa wymowa .Teatr na tutorze zawsze był wymawiany jako fieta sorry za niedoskonałość a teraz jest tiry ogromna różnica .Słucham radia angielskiego i nigdy nie słyszałam o repertuarze tiry tylko thieta.Tuor pisze,że nie mam racji .Więc zwracam się do Was o pomoc może pomożecie usunąć zdjęcie ciasta czekoladowego z podpisem czekolada deserowa i może wróci stary lektor do słówka teatr tym bardziej ,że w Diki poboczne znaczenia są wymawiane jako thieta.Dzięki za chwilę uwagi i proszę o pomoc.Pozdrawiam
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zadając tego typu pytania zawsze wklejaj linki...
Po odsłuchaniu wymów słowa "theatre" w haśle w diki mogę napisać, że wszystkie są poprawne.
Jak było kiedyś tego nie wiem, musiałbym to odsłuchać ale podejrzewam, że w tym przypadku było również ok.

Podam jakie transkrypcje fonetyczne słowa theatre występują w EPD:

theatre wymowa w BrE
/'θɪə.təʳ, 'θi:.ə-; θi'et.əʳ/

Jak dobrze słychać obecnie w diki automatycznie odtwarzana jest opcja pierwsza powyższych transkrypcji fonetycznych.
https://www.etutor.pl/szukaj/?langpair=en%3A%3Apl&q=theatre&mode=DICTIONARY&x=0&y=0

PS. na ciastkach i deserach się nie znam, także w tej kwestii nie zabieram głosu...:p

PS2. Bardzo trudno się domyślić o jaką dokładnie wymowę chodzi na podstawie takiego wpisu:
> Teatr na tutorze zawsze był wymawiany jako fieta sorry za niedoskonałość a teraz jest tiry ogromna różnica .Słucham radia angielskiego i nigdy nie słyszałam o repertuarze tiry tylko thieta

Pozdrówka
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ipon - nie wiem dlaczego tiry a na całym świecie theta - 12 lat temu
quantum137 - Jest dobrze, wyluzuj;)
Ja "na całym świecie" nie byłem... ale z pewnością nie jest tak jak sugerujesz Miro.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.