ZALOGUJ SIĘ

wyjaśnienia do rozwiązywanych ćwiczeń

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Witam wszystkich,

mam na imię Przemek, niedawno natrafiłem na etutor i mam pytanie do osób, korzystających z pełnej wersji serwisu.

Czy wykonując różne ćwiczenia (np. uzupełnianie luk), gdy sprawdzamy odpowiedzi, jest wyjaśnienie dlaczego powinna być taka a nie inna odpowiedź ? Np. dlaczego w danym zdaniu użyliśmy takiego a nie innego przedimka, czasu itp. ? Chodzi mi o zdanie typu : podmiot/dany wyraz jest rzeczownikiem niepoliczalnym, więc używamy przedimka zerowego. Bądź podobne wyjaśniające użycie.

z góry dziękuję za odpowiedzi lub (bardzo mile widziany) print screen z przykładowym ćwiczeniem i (jeśli jest) wyjaśnieniem do niego.

pozdrawiam wszystkich uczących się angielskiego :)
Przemysław
B
bobas_pm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

W lekcjach zanim dochodzisz do danego ćwiczenia, omówione jest to zagadnienie.
Tam właśnie dosyć szcsegółowo to jest opisane lub przedstawione w formie nagrania video.

W samym ćwiczeniu juz nie ma wyjaśnień. Jednynie sprawdza poprawność wykonania.

Jeśli czegoś nie rozumiesz, zerknij na objaśnienie do tej części gramatycznej. Jeśli nadal będziesz mieć wątpliwości, napisz tutaj posta, a na pewno ktoś Ci pomoże.
DAD
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Muszę się nie zgodzić z przedmówcą, bo w niektórych przykładach są podane wyjaśnienia przy odpowiedziach. Dotyczy to ćwiczeń, gdzie potencjalne odpowiedzi są bardzo podobne do siebie, ale znaczą różne rzeczy.
Otus
DAD - Być może. Nie kojarze lub jest to w późniejszej fazie nauki. Sądząc po stopniu autora, jest początkującym. Generalnie jednak nie ma ma takich opisów lub jak twierdzisz pojawiają się tylko w niektórych przykładach. Podaj prosze linka, zerknę z ciekawości. - 12 lat temu
Otus - Nie chce mi się teraz szukać, ale natrafiłem się chyba na 2 takie ćwiczenia. To było prawdopodobnie coś z modalnymi. Fajnie jakby takie wyjaśnienia było do każdego ćwiczenia. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brakuje mi czegoś takiego w general english jak jest w business english. W business są wyjaśnienia do każdego podpunktu zadania. Wyjaśnienia po polsku, odwołują się do konkretnyh zdań w listeningu, treściwie wyjaśniają dlaczego to, co błędnie zaznaczyłeś było głupie albo dlaczego to, co trafnie strzeliłeś jest akurat dobrze. To jest absolutnie awsome!
ewuletka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
knorwid - Nie mam wykupionego Business English, lecz skoro tak tam jest, to super gdybyś napisała SUGESTIĘ by tak było także w 'general English'. Byłbym wdzięczny. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak jak słusznie zauważono jestem początkującym użytkownikiem i na chwilę obecną przerobiłem lekcję testową. Wygląda to całkiem obiecująo, jednak nie ukrywam, że od jakeigoś czasu szukam kursu/programu/podręcznika do samodzielnej nauki, który posiadał by ww. rozwiązanie (swoją drogą może ktoś z Was zna taki ?). Uważam, że było by ono bardzo bardzo pomoce i służyło jeszcze efektywniejszym wykorzystaniem czasu poświęconego na naukę. Przed wykupieniem pełnego dostępu chciałem więc podpytać jak to wygląda w etutor.

dziękuję wszystkim za odpowiedzi i mam nadzieję, że dyskusja jeszcze choć torszkę rozwinie się o kolejne spostrzeżenia dotyczące owych wyjaśnień w etutor i nie tylko ;) pozdrawiam
B
bobas_pm
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.