ZALOGUJ SIĘ

grupa eTutor Polska zaprasza do nauki na freerice.com- wątek mobilizacyjny

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
słuchajcie, niezle nam idzie, dołączajcie, uczcie się i pomagajcie głodującym. Jesteśmy juz na 2253. miejscu w rankingu grup, uzbieralismy juz razem prawie 90tysiecy ziarenek :) mysle ze w 11 osob to niezly wynik. Ja męczę angielskie slownictwo, ale kazdy znajdzie cos dla siebie, geografia, biologia etc. wszystko po angielsku. Szczegolne podziekowania dla Bird za zaangazowanie:) dajemy dajemy! :D
I
ifoma
bird - To ja dziękuję Tobie, że wspomniałaś o tej stronie.
FreeRice podaje, że 1g=48 ziarenek, a więc 1 woreczek ryżu (100g)=4800 ziarenek.
PS. Gdzie ziarno tam i bird ;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ifoma - nie ma sprawy :) ciesze sie ze jest odzew. przeliczylam ze uzbieralismy okolo 2kg tego ryzu... troche malo ale jak to mowia ziarnko do ziarnka... :D awansowalismy na 2126. pozycje:) - 12 lat temu
bolo13 - Dołączyłam. Bardzo podoba mi się ta stronka. - 12 lat temu
absolwentka - Mi też;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 23

Sluchajcie wpadlam na troche szalony pomysl, ciekawa jestem jak odniesie sie do tego Szanowna Administracja ;) Mianowicie darmowe przedluzanie abonamentu za uzbieranie iluś ziarenek ryzu. To juz w zaleznosci od hojnosci decydujacych. Powiedzmy tydzien za 10 tysiecy ziarenek (tak strzelilam :D ). Oczywiscie zeby to mialo sens trzeba by bylo wybrac angielskie slownictwo lub gramatyke. Oszukac sie raczej nie da bo tam jasno widac kto sie czego uczy...
Odwazylam sie w ogole podniesc ten temat gdyz Administracja bardzo pozytywnie odniosla sie do samego pomyslu zalozenia grupy eTutor na freerice.com

Jaki w ogole jest sens i jakie korzysci dla eTutora?
-pierwszy najwazniejszy cel to oczywiscie pomoc glodujacym
-nie daloby sie isc na skroty, bo zeby uzbierac ryz trzeba zaznaczyc dobra odpowiedz czyli nauczyc sie slowka (wielu slowek), nie ma opcji zeby ich nie zapamietac po tylu kliknieciach
-poniewaz slowka sa trudne, wypada je przetlumaczyc, a kazdy eTutorowicz do tlumaczenia najpewniej uzyje Diki
-eTutorowicz znajacy wiecej nowych slowek to eTutorowicz na wyzszym poziomie, usatysfakcjonowany, a gdzie sie uczyl? w eTutorze! :)
-byc moze przy takiej mobilizacji naszej grupie udaloby sie wejsc kiedys na szczyt listy grup na freerice.com i wtedy tysiace osob dowiedzialoby sie o eTutorze (a w dalekiej przyszlosci pewnie bedzie dostepny polski dla obcokrajowcow i juz na wstepie tylu potencjalnych uzytkownikow :O :] )

hehe, ale sie rozpedzilam :D

tak w ogole to wpadlam na ten pomysl bo zobaczylam opis jednej z grup, zalozycielka to zawodniczka MMA cytuje:

"About group
It sucks to be hungry! I'm Ronda Rousey, cutting weight for a fight against Sarah Kaufman on August 18 to defend my 135 lb world title and I'm hungry. How much would it suck to be hungry every day? Be part of my freerice.com group, feed people & win stuff"

podsumowujac: dla jednych reklama, dla innych cos do wygrania, a dla glodnych cos do zjedzenia :) no i najwazniejsze ze nie klikanie dla klikania tylko zdobywanie wiedzy ktorej nikt nam nie odbierze

czekam na odzew
I
ifoma
auditlog - jak widać administracja ignoruje posty, które im nie pasują... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odniosę się do jednej tylko kwestii, mianowicie:
> Oszukac sie raczej nie da

Da się ominąć ten system by mieć dużo ryżu w mgnieniu oka, przyszły mi do głowy 2 pomysły:

1. Do wyboru są 4 słowa. Prawdopodobieństwo trafienia na ślepo wynosi 25%.
Co to oznacza w praktyce? Otóż najzwyklej w świecie klikając będziemy trafiać średnio co czwarte słowo.
Przy kilku tysiącach prób, prawdopodobieństwo, że będziemy poza przedziałem 20%-30% jest znikome, przy dziesiątkach tysięcy prób jest praktycznie zerowe.
Zakładamy, że klikamy 1 słowo na sekundę, oznacza to, że średnio 1 sekunda przynosi nam 2,5 ziarna.
W godzinie jest 3600 sekund, czyli godzina bezmyślnego klikania to pi razy oko 8 tysięcy ziaren.

2. Dla osób chcących dużo ziaren, bez zbytniego naciągania:
Uczymy się tylko na niskich poziomach resetując nasz poziom, można to uczynić na co najmniej 2 sposoby:
- klikając reset:) oraz po prostu błędnie odpowiedzieć na kilka pytań z rzędu by wrócić do poziomu 1, gdzie słowa są proste.

To tyle w skrócie.
quantum137
ifoma - Quantum szybki jestes :D no masz racje, jak ktos chce to oszuka, ale przy minimalnej wierze w ludzka uczciwosc mozna by zaryzykowac ;) i jezeli ktos bedzie gotowy zmarnotrawic czas dla uzyskania darmowego tygodnia w serwisie to znaczy ze naprawde ma parcie na nauke(w eTutorze) wiec za samo poswiecenie mu sie nalezy :D a tak serio to moze rozwiazaniem byloby wprowadzenie limitu, np jedna osoba moze taki dostep uzyskac raz na miesiac, dwa, no nie wiem...

ps. dlaczego juz z nami nie zbierasz? :(
- 12 lat temu
quantum137 - 1. A może taki klikacz chce pomóc innym i klika jak szalony, de facto to najlepszy sposób (nie używając programów) by nakarmić biednych...
2. dlaczego ma być taki limit? Przecież on ograniczy wtedy osoby z wielka wiedzą i sporym zapasem czasu i chęci...

Według mnie pomysł chybiony, sorki, takie jest moje zdanie.
Pozdro!
- 12 lat temu
ifoma - ok poczekajmy na inne wypowiedzi... - 12 lat temu
Dex92 - Albo moze wprowadzic cos takiego do eTutora do zakladki cwiczenia ? A co do Twojej propozycji o przedluzeniu abonamentu i tego ze mozna klikac byle co to lepiej bylo by np nie za ilosc zebranych ziarenek ryzu ale np za ilosc poprawnych odpowiedzi z rzedu, co bylo by trudne, gdyz slowka robia sie bardzo trudne na wyzszych poziomach. Wtedy nie bedzie to wygladalo ze klika sie byle co. A co do klikania reset, zeby zaczac od pierszego poziomu to slowka na ktore wybralismy zla odpowiedz dalej sie beda pojawiac. Przykladowo wez poziom 60 powybieraj kilka zle i daj reset. Slowka z poziomu 60 ktore zaznaczyles zle pojawia sie na poziomie 1. - 12 lat temu
quantum137 - Mi sie wydaje, że nie wszyscy tutaj wiedzą jak działa tamta strona.
Zapoznajcie się z nia proszę, bo ta rozmowa schodzi na manowce i piszecie trzy po trzy...
> ale np za ilosc poprawnych odpowiedzi z rzedu

A kto to zmierzy...?

> Slowka z poziomu 60 ktore zaznaczyles zle pojawia sie na poziomie 1
Nie to jest sednem sprawy...
ech

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ifoma - nie widze zeby ktos tu pisal trzy po trzy... kto jak kto ale Dex raczej wie jak dziala strona... nie podoba Ci sie idea i temat to po prostu nie pisz i nie demotywuj innych, niech sie administracja odniesie do tematu jesli chodzi o przedluzanie abonamentu . daj z siebie jakis pomysl a nie tylko wylapujesz to co Ci sie nie podoba w sugestiach innych. strasznie mnie to denerwuje, najlatwiej jest krytykowac a trudniej dac cos od siebie - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Wybaczmy Rafałowi, że zamiast zebrać parę misek ryżu woli ten czas poświęcić na kolejne szukanie dziury w całym.

http://www.youtube.com/watch?v=QIM_UuQ0fY0
- 12 lat temu
quantum137 - Koleżanko, jeżeli już piszesz o dawaniu coś od siebie, to kierujesz to pod złym adresem, ale ja już się w tym temacie nie będę wypowiadał.

PS. ech Malwino, gdyby było tu więcej osób takich jak Ty to portal zyskałby na jakości. Ja tylko napisałem to co myślę i zawsze przyjmę sensowną krytykę swoich wypowiedzi, tych natomiast bezpodstawnych nie akceptuję.
Serdecznie pozdrawiam zwłaszcza Ciebie!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - I ja ślę pozdrowienia... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nie wiem dlaczego zniknela moja poprzednia wypowiedz chyba ze to u mnie na koncie jakies problemy... wazne ze zainteresowane osoby zdazyly przeczytac.
po zajrzeniu na freerice chcialam tylko napisac: Quantum, uradowałeś me serce swoja aktywnoscia :D :):):) wszystkim serdecznie dziekuje za zaangazowanie i moze faktycznie lepiej zbierac ryz niz dyskutowac, pozdro!
I
ifoma
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - W wolnej chwili mogę i być żniwiarzem lol:D - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ifoma - i tak trzymaj :D:D:D - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mamy juz ćwierć miliona ziarenek!!!!!! :) czyli ok 5kg i 902. miejsce w rankingu
I
ifoma
absolwentka - No i super;) Byle tak dalej!
>edit:
Jedno pytanko;) Gdzie sprawdzasz miejsce w rankingu? Wertujesz po tabelce grup?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
serbio - Dzisiaj już 785 miejsce. - 12 lat temu
ifoma - tak, w tabelkach :) troche intuicyjnie, zeby sie nie naszukac wklejam w pasek link http://freerice.com/groups?page=58 i zmieniam numerek na koncu z 59 na 58 itd na coraz mniejszy bo powoli idziemy do przodu:) pozdro
ps. juz 701. pozycja
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
serbio - hahaa 697 miejsce - 12 lat temu
chinyere - juz 595. :] - 12 lat temu
absolwentka - 567 miejsce w rankingu! - 12 lat temu
chinyere - glownie dzieki Tobie:) gdyby wszyscy byli tak aktywni to juz bysmy byli w pierwszej dziesiatce :) pozdrawiam - 12 lat temu
chinyere - 529 miejsce :):):) - 12 lat temu
absolwentka - Idziemy do przodu;)
Miałam po prostu więcej czasu ostatnio, ale się skończyło.
Wystarczyłoby, aby każdy po 1 tys. dziennie robił.
1 000 x 29 osób = 29 000
29 000 x 30 = 870 000
870 000 x 12 = 10 440 000
Jeżeli dobrze policzyłam;) Ale nic na siłę. Pozdrawiam!
>P.S. Dzięki Quantum;) Coś mi za dużo było,ale wstyd;/
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Niestety policzyłaś źle...
Założenia:
- 1 osoba zbiera 1000 punktów dziennie
- jest 29 osób

1 dzień - 29 000 punktów
1 rok - 29 000 x 365 = 10 585 000 punktów

To co przedstawiłaś obrazuje 30 lat, gdyż dwukrotnie uwzględniasz miesiąc (drugia i trzecia kalkulacja)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Że też ci się chciało obliczac :P

Przy okazji... jakoś chyba się przyzwyczailem do tego awatara co masz teraz. Cos mi w tym Twoim misiu nie pasowało, nie przystoiło :D

pozdro
- 12 lat temu
quantum137 - ...:p hehehe
Co do obrazków to w sumie miałem ich kilka a najdłużej smoka:D
- 12 lat temu
chinyere - tez zwrocilam uwage na tego misia :D
502. miejsce!!!!!!! :)
gdyby Quantum z nami regularnie zbieral to od razu by inaczej szlo, no ale... :]
ciesze sie ze watek zyje

ps. jakie macie pomysly na zmotywowanie ludzi do zbierania? obserwuje grupe ronda mma, niezle zasuwaja... pozdrawiam ryzomaniakow

- 12 lat temu
quantum137 - Wiesz, chętnie bym tam spędzał więcej czasu ale wolę tutorka bo prawda jest taka, że priorytetem dla mnie jest opanowanie języka a nie zbieranie ryżu... jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało:D - 12 lat temu
beztalencie - Podpisuję się pod tym, co napisałeś, aczkolwiek z bólem serca. Angielski to dla mnie konieczność, moje "być czy nie być" w firmie, która na stare lata daje mi na chlebek. Zdecydowanie bardziej wolałabym uczyć się "z miłości do języka" bądź dla wyższych celów (jak w temacie) a nie z konieczności zapewnienia sobie i rodzinie bytu. A doba niestety, z wiekiem, coraz krótsza... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - ...ale podobno na starość człowiek coraz mniej snu potrzebuj ;) - 12 lat temu
beztalencie - ...ale i tempo działania wolniejsze...zanim wstanę...zanim się rozprostuję...zanim cokolwiek innego;) strasznie dużo czasu to "zanim" pochłania;P - 12 lat temu
chinyere - zgadzam sie calkowicie, samo zbieranie dla zbierania to naprawde bylaby strata czasa bo jednak przelicznik czasu na ziarenka dosc kiepsko sie kalkuluje. ale jesli sie siedzi na english vocabulary to nie uwazam czasu za zmarnowany. slowka naprawde zostaja w glowie i sa na wysokim poziomie. a w polaczeniu z dodawaniem ich do powtorek mysle ze ma sens. nie sadzicie? - 12 lat temu
quantum137 - Ma to sens do pewnego miejsca, nie ma sensu dodawać sobie 200 czy 300 bardzo trudnych słów, do których dodatkowo nie ma zdań w diki...
Można natomiast sobie powtarzać w kółko prostsze słowa resetując quiz, np. po osiągnięciu 10 poziomu.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
beztalencie - Mój angielski jest jeszcze na tyle kiepski, że muszę dość często resetować. Nie znam znaczenia słów, nie wspominając już o dobraniu synonimów. Ale walczę. Walczę z lenistwem, coraz słabszą pamięcią, brakiem czasu i z niewiarą we własne możliwości:) Kto wie...może kiedyś i ja będę ryżu potrzebować... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Absolwentko tak też robię i nic.
serbio
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Mi też nie doliczało i dlatego wchodzę na grupę i tam przyciskam "play". Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witamy :) pod spodem listy osob musisz kliknac "see more", wtedy zobaczysz wiecej osob z listy i bedzie tez 1-2, narazie lista osob sie miesci na dwoch stronach. zeby ziarenka liczyly sie do naszej grupy musisz po zalogowaniu kliknac "select a group" (jest w tym pasku na gorze) i jak juz wyskoczy Ci grupa to wtedy klikasz play i wybierasz temat. Zawsze powinienes miec nad ta miseczka napisane "groups: etutor Polska" to wtedy wiesz ze zbierasz dla grupy" :) w razie pytan pisz
I
ifoma
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
serbio - ok serdeczne dzięki już siebie widzę na grupie.
Pozdrawiam
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chcialabym jeszcze cos sprostowac. Poniewaz moja propozycja z przedluzaniem abonamentu za ziarenka mogla zostac odebrana jako chec zysku. Vivimi slusznie napisala ze zbieramy przeciez z dobrego serca a nie dla zysku. Oczywiscie zgadzam sie z tym. Tylko ze oprocz intencji licza sie tez efekty, czyli chcialabym zmobilizowac jak najwieksza liczbe osob do zbierania i w ten sposob przyszedl mi do glowy pomysl z tym abonamentem... Juz z miesiac temu przedluzylam sobie konto o rok na gruponie wiec nie mam osobiscie duzego parcia na ten abonament :D
kurcze nie moge sie ogarnac po tym jak zobaczylam zdjecie przypadkiem uczac sie slowek https://www.etutor.pl/szukaj/?q=g%C5%82%C3%B3d&x=67&y=6&mode=DICTIONARY chodzi o srodkowe zdjecie z tych trzech:( albo to zdjecie z profilu jednej grupy http://freerice.com/content-group/you-my-friend
nie miesci mi sie to w glowie:( powiecie: zbieraj babo zamiast ględzić... ale zobaczcie, przez proste wspomnienie o freerice na etutorze mamy juz 300tysiecy ziarenek (jedna osoba by to w rok zbierala), wlasnie dzieki sile grupy... jest nas teraz 26 osob, pomyslcie ile bysmy mieli w 260 czy 2600osob
zaraz mnie ktos opitoli ze to strona do nauki angielskiego a nie wolontariat. tak sie tylko chcialam podzielic przemysleniami... Dobranoc refleksyjnie
I
ifoma
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Bardzo poruszający post... a zdjęcia jakie zobaczyłem wprawiły mnie w osłupienie!
Twoje ziarenka powinny być zbierane do woreczków w kształcie serduszka.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
ifoma - az nie chce sie wierzyc ze to realne zdjecia prawda :( ale cieszy to ze ludzie nie sa wobec tego obojetni. dzięki Wam:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mamy juz pół miliona ziarenek !!!!!!!!!!!!!!! :) to nam daje 472. miejsce
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wyglada na to ze dostal dodany nowy temat "world hunger". powiem szczerze ze z moim teoretycznym poziomem b2 ciezko mi zrozumiec niektore zdania
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

347. miejsce 750 000 ziarenek :)
I
ifoma

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakoś spadła aktywność naszej grupy na www.freerice.com
Spadliśmy na 358 miejsce. Może znajdą się chętni wśród nowych użytkowników ETutora?
piter_c
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piękna inicjatywa. Dołączyłam.
Mo-Li

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest MILION i 327 miejsce
piter_c
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już 1 117 230 ziarenek i 295 miejsce w rankingu.
absolwentka
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oj, przestańcie już z tym miejscem w rankingu... Poza tym lepiej zbierać w grupie, która coś światu mówi, czyli wiąże się z jakąś ideą, wartościami, która służy czemuś większemu, np. walce z rasizmem, walce z dyskryminacją i przemocą wobec kobiet, itd. ETutor to w końcu tylko szkoła angielskiego.
bird
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja uwazam ze ziarenko ryzu ma taka sama wartosc kaloryczna zebrane w tej czy innej grupie ;)chodzi o to zeby nakarmic ludzi, a w tym przypadku pod nazwa eTutor kryje sie nie szkola angielskiego tylko grupka ludzi ktorzy razem zbieraja i sie w ten sposob mobilizuja. Chociaz faktycznie powinnam nazwac grupe Etutorowicze bo sam etutor nie bardzo sie wlaczyl w cala akcje...
chinyere
bird - Hm, nie przyszło mi do głowy, że niektórzy, aby pomóc potrzebują wsparcia. Paradoks :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I jak idzie? Ktoś jeszcze wspiera tę ideę?
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziś dołączyłem do grupy. Stan ziarenek 1216210 na dzień dzisiejszy i 375 miejsce.
sylwan0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja przez ostatnie dwa dni trochę dorzuciłam. Wkręciłam się w to na nowo :-)
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, z chęcią wypróbuję stronkę. Wydaje się bardzo fajna, także dołączam do grupy.
Pozdrawiam :)
P
placko
futbolowa - Super, miłej zabawy!

To ruszamy na nowo, do roboty eTutorowcy! <3
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też się dołączyłam do grupy :)
Szczerze mówiąc to mało wierzę w tą pomoc biednym krajom, bo mam co nieco pojęcie o tym, jak te organizacje charytatywne funkcjonują... Ale mniejsza o to, przynajmniej sobie w inny sposób angielski poćwiczę ;)
agnieszka94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak milo ze ktos odgrzebal ten watek :] dolaczylam
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.