ZALOGUJ SIĘ

Ktora forma jest poprawna sent czy send?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
w zdaniu : wyslalam ci wiadomosc,ktore jest poprawne?I sent you a message? czy I send you message?

Mam takze problem z this,that,these,those,than,then,there i inne na litere "t" :((( Te slowka nie chca mi wejsc do glowy!!! Jak skutecznie wbic je do glowy? Po raz kolejny sie poddaje przy nich...
A
adela27

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Skoro chodzi o czas przeszły to powinno być sent. https://www.diki.pl/slownik-angielskiego/?q=gain#q=sent
Otus
adela27 - Dzieki baaardzo:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Send jest w czasie teraźniejszym, sent - w przeszłym
K
KASIA44
adela27 - Dziekuje za pomoc:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

this-ten,ta,to(osoba która jest blisko)
that-tamten,tamta,tamto(osoba która jest daleko)
these-te,ci(osoby które są blisko)
those-tamte,tamci(osoby które są daleko)

Ja powiem ci jak ja się uczę... ja po prostu kojarze. Wymyślam sobie jakiś związek.

This jest krótszy wzrokowo niż That (dlatego łatwej zapamietać że jest bliżej)
W liczbie mnogiej pamiętam kolejność w jakiej to wypisałem,więc już z górki.

W nauce słówek staram się bazowac na polskich odpowiednikach.

Np Słowa Palm - dłoń. Jak popatrze na wewnętrzną cześć dłoni, wyobrażam sobie taką palmę, gdzie palce są właśnie takimi "konarami palmy" (gałęzie).

Denerwowałem się, że myle ciągle chin i cheek - odpowiednio podbródek i policzek. W końcu musiałem znaleźć związek :) Pomyślałem że cheek ma dwie literki e, które w tym słowie idealnie pasują jak takie policzki na twarzy :p Od tamtej pory juz nigdy nie pomylilem.

Dlatego wydaje mi się że stosunkowo łatwo uczę się nowych słówek. Znajdz dla siebie jakieś takie wewnętrze podpowiedzi. Może to jest metoda dla Ciebie? Każdy ma inną.

pozdrawiam
DAD
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
adela27 - Dzieki Dad:))) Mam nadzieje, ze z czasem "wejda mi w nawyk" i zaczne uzywac je poprawnie:) W dyskusji narazie uzywam ktoregokolwiek i do tego pokazuje reka, gorzej w rozmowie telefonicznej:)



- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.